Пипо и Милан најзад победише!

Изабраници Филипа Инзагија тријумфовали над Чивасом после серије од три пораза.

Фудбал 07.08.2014 | 13:00

Навијачи Милана напокон имају разлог за славље и умерени оптимизам пошто је њихова екипа синоћ савладала мексички Чивас са 3:0 (2:0).

После слабог учинка на америчкој турнеји екипа Филипа Инзагија је победила клуб из Гвадалахаре головима Нијанга, Балотелија и Пацинија.

Прво је млади Француз у 19. минуту искористио смушеност одбране ривала и успео да постигне гол из казненог простора. Марио Балотели је у 37. минуту прво фаулиран на око 22 метара од гола, а онда је мајсторски извео слободни ударац и затресао мрежу. Супермарио је барем на неколико дана утишао дежурне критичаре. Тачку на победу Росонера је ставио Пацини у 72. минуту после центаршута са десне стране.

Ипак, остаје горак укус у устима пошто су Италијани пре овог меча претрпели три пораза од много меродавнијих противника - Ливерпула, Манчестер Ситија и Олимпијакоса.