Pipo i Milan najzad pobediše!

Izabranici Filipa Inzagija trijumfovali nad Čivasom posle serije od tri poraza.

Fudbal 07.08.2014 | 13:00

Navijači Milana napokon imaju razlog za slavlje i umereni optimizam pošto je njihova ekipa sinoć savladala meksički Čivas sa 3:0 (2:0).

Posle slabog učinka na američkoj turneji ekipa Filipa Inzagija je pobedila klub iz Gvadalahare golovima Nijanga, Balotelija i Pacinija.

Prvo je mladi Francuz u 19. minutu iskoristio smušenost odbrane rivala i uspeo da postigne gol iz kaznenog prostora. Mario Baloteli je u 37. minutu prvo fauliran na oko 22 metara od gola, a onda je majstorski izveo slobodni udarac i zatresao mrežu. Supermario je barem na nekoliko dana utišao dežurne kritičare. Tačku na pobedu Rosonera je stavio Pacini u 72. minutu posle centaršuta sa desne strane.

Ipak, ostaje gorak ukus u ustima pošto su Italijani pre ovog meča pretrpeli tri poraza od mnogo merodavnijih protivnika - Liverpula, Mančester Sitija i Olimpijakosa.