Италијани разбили 'Змајеве'!

Кошаркашка репрезентација Босне и Херцеговине данас је у другом колу Међународног турнира који се игра у Италији играла са домаћином. Италијани су славили резултатом 99:71.

Кошарка 04.08.2014 | 23:05

Утакмицу је много боље отворила Италија, па је након нешто више од три минута игре имала предност 9:2. Од тог тренутка играло се кош за кош до самог краја прве четвртине, а БХ кошаркаши успјели су смањити предност Италије и на двоминутни одмор отићи са пет поена заостатка, резултат је гласио 21:16.

Наставили су Италијани са бољом игром и у другој четвртини утакмице, па су изабраници Симонеа Пианиђанија након три минута игре у другом периоду сусрета имали 13 поена вишка, резултат је гласио 32:19.

БиХ се серијом 8:0 за нешто више од минут игре успјела вратити, али Италијани убацују у брзину више и на одмор одлазе са предношћу 46:37. Наш тим је у првом полувремену у игри држао Мирза Телетовић.

У наставку сусрета Италија је дошла и до 15 поена предности. Резултат је након пет минута игре у трећој четвртини гласио 59:44 за репрезентацију Италије. Домаћин је задржао предност и у посљедњих десет минута ушао са 19 поена вишка(74:55). Италија је рутински привела утакмицу крају и на крају славила резултатом 99:71.

Најефикаснији у нашем тиму био је Телетовић са 20 постигнутих поена, док је на другој страни Датоме сусрет завршио са 19 поситгнутих поена.