Italijani razbili 'Zmajeve'!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u drugom kolu Međunarodnog turnira koji se igra u Italiji igrala sa domaćinom. Italijani su slavili rezultatom 99:71.

Košarka 04.08.2014 | 23:05

Utakmicu je mnogo bolje otvorila Italija, pa je nakon nešto više od tri minuta igre imala prednost 9:2. Od tog trenutka igralo se koš za koš do samog kraja prve četvrtine, a BH košarkaši uspjeli su smanjiti prednost Italije i na dvominutni odmor otići sa pet poena zaostatka, rezultat je glasio 21:16.

Nastavili su Italijani sa boljom igrom i u drugoj četvrtini utakmice, pa su izabranici Simonea Pianiđanija nakon tri minuta igre u drugom periodu susreta imali 13 poena viška, rezultat je glasio 32:19.

BiH se serijom 8:0 za nešto više od minut igre uspjela vratiti, ali Italijani ubacuju u brzinu više i na odmor odlaze sa prednošću 46:37. Naš tim je u prvom poluvremenu u igri držao Mirza Teletović.

U nastavku susreta Italija je došla i do 15 poena prednosti. Rezultat je nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini glasio 59:44 za reprezentaciju Italije. Domaćin je zadržao prednost i u posljednjih deset minuta ušao sa 19 poena viška(74:55). Italija je rutinski privela utakmicu kraju i na kraju slavila rezultatom 99:71.

Najefikasniji u našem timu bio je Teletović sa 20 postignutih poena, dok je na drugoj strani Datome susret završio sa 19 positgnutih poena.