Јунајтед у финалу преко Реала!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда савладали су у Мичигену екипу Реал Мадрида 3:1 пред 109.000 гледалаца, у последњем мечу групе А Интернационалног Купа шампиона.

Фудбал 03.08.2014 | 12:15

'Црвени ђаволи' су се овом победом вратили на прво место групе и изборили могућност да се боре за трофеј.

Јунајтед је повео у 21. минуту, после сјајне акције Флечера, Рунија и Велбека, голом Ешлија Јанга, али је Гарет Бејл изједначио већ после пет минута са пенала. Јанг пред полувреме доноси нову предност, а финале потврђује Ћичарито у самом финишу меча.

На турниру у САД не важи стандардни систем бодовања, јер у случају ремија обе екипе добијају по бод, затим се приступа извођењу пенала, а успешнији са тачке добија још један бод.

Меч између МИланеза и Римљања у Филаделфији обележио је први гол Немање Видића у дресу Интера.

С друге стране, у групи Б, Олимпијакос је после бољег извођења пенала савладао Манчестер Сити, док је дуел последњи дуел групе на програму пола сата после поноћи – а састају се Милан и Ливерпул.

Сити је тренутно први у групи, а само у случају да Ливерпул буде поражен од Милана нећемо гледати дерби града Манчестера у финалу.