Junajted u finalu preko Reala!

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su u Mičigenu ekipu Real Madrida 3:1 pred 109.000 gledalaca, u poslednjem meču grupe A Internacionalnog Kupa šampiona.

Fudbal 03.08.2014 | 12:15

'Crveni đavoli' su se ovom pobedom vratili na prvo mesto grupe i izborili mogućnost da se bore za trofej.

Junajted je poveo u 21. minutu, posle sjajne akcije Flečera, Runija i Velbeka, golom Ešlija Janga, ali je Garet Bejl izjednačio već posle pet minuta sa penala. Jang pred poluvreme donosi novu prednost, a finale potvrđuje Ćičarito u samom finišu meča.

Na turniru u SAD ne važi standardni sistem bodovanja, jer u slučaju remija obe ekipe dobijaju po bod, zatim se pristupa izvođenju penala, a uspešniji sa tačke dobija još jedan bod.

Meč između MIlaneza i Rimljanja u Filadelfiji obeležio je prvi gol Nemanje Vidića u dresu Intera.

S druge strane, u grupi B, Olimpijakos je posle boljeg izvođenja penala savladao Mančester Siti, dok je duel poslednji duel grupe na programu pola sata posle ponoći – a sastaju se Milan i Liverpul.

Siti je trenutno prvi u grupi, a samo u slučaju da Liverpul bude poražen od Milana nećemo gledati derbi grada Mančestera u finalu.