И Лајовић у 3. колу Хамбурга!

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у трећу рунду турнира из Серије 500 у Хамбургу.

Тенис 16.07.2014 | 13:45

Он је савладао 56. играча света Карлоса Берлока са 6:4, 6:3 у мечу који је трајао 84 минута.

Лајовић, који је тренутно 71. на АТП листи, први сет добио је релативно лако, у другом је било више борбе, али је 24-годишњи српски тенисер боље одиграо кључне поене и заслужено је дошао до тријумфа.

За пласман у четвртфинале Лајовић ће се борити са земљаком Филипом Крајиновићем, који је остварио највећу победу у каријери елиминисавши Фабија Фоњинија.

Први сет одлучен је на самом старту – Лајовић је већ у другом гему направио брејк, а до краја сета ривал није имао нити једну прилику за брејк. У првом гему другог сета Душан је пропустио две брејк шансе, али је онда у четвртом гему успео да спасе две брејк шансе за противника.

Одлучио је седми гем, у којем је Лајовић искористио четврту брејк лопту и дошао до кључне предности коју до краја није испустио.