Аргентина и Њемачка иду у финале

Репрезентација Аргентина пласирала се у финале Светског првенства победом над Холандијом 4:2 на пенале. За титулу првака бориће се са Немачком.

Свијет 09.07.2014 | 22:01

Јунак пенал серије био је голман Сесрхио Ромеро који је одбранио шутеве Рону Влару и Велсију Снајдеру, те одвео Аргентину четврти пут у финале СП.

Током 120 минута нисмо видели ништа што би требало да понуде полуфиналисти Мундијала, осим жестоке одбране и борбе на средини терена.
Највеће звезде Лионел Меси, Арјен Робен и Робин ван Перси су били невидљиви.

Финале се игра у недељу 13. јула у Рио де Жанеиру на чувеној Маракани (21.00х). Поражени полуфиналисти ће дан раније одмерити снаге у борби за треће место. Тај меч се игра у Бразилији од 22.00х.

Агуеро не греши - 3:1
Ромеро чита Снајдера који шаље лопту у голманову десну страну и још једном брани - 2:1

2. серија
Гарај снажним ударцем чува предност гаучоса - 2:1
Робен после кратког залета тресе мрежу - 1:1

1. серија
Меси рутински вара Силесена. Аргентина води - 1:0
Ромеро брани ударац Влара. Аргентина има предност већ после првог пенала.

00:38 - Почиње пенал-серија

00:33 - Пенали одлучују ко ће у финале
Пенали ће одлучити ко ће играти против Немачке у великом финалу. Ово је уједно прво полуфинале Мундијала које је завршено без голова и после 120 минута игре.

00:31 (120.) - Кујт изблокиран

00:28 (117.) - Нова сјајна прилика
Аргентина поново прети. Меси је одлично прошао по десној страни и шаље лопту на другу стативу где Родригез слабо захвата лопту, а и голман Холандије је на правом месту.

00:26 (115.) - Паласио право у Силесена
Аргентина је могла да стигне до победе. Паласио је шутирао главом, али лопта иде право у руке голмана Силесена.

00:21 (110.) - Покушај Де Врија
Покушао је Де Вриј из велике удаљености, али лопта иде поред стативе.

00:17 (106.) - Почео је други продужетак
Силесен још једном ризикује испред свог гола. Он овог пута сјајним лажњаком вара Агуера.

00:14 - Крај првог продужетка

00:13 (105. +1) - Притисак Аргентине
После слободног ударца Месија Силесен боксује лопту, а у наставку акције Паласио одлично центрира, али нико не успева да захвати ту лопту у казненом простору.

00:12 (105.) - Нови жути картон
Хунтелар руши Маскерана и добија жути картон.

00:06 (99.) - Ромеро брани
Шутирао је Робен који је за сада једина опасност по гол Аргентине, али је Ромеро сигуран.

00:03 (96.) - Робен промешао одбрану Аргентине
Робен је још једном био у сјајном продору, прошао је поред тројице Аргентинаца, али је његов центаршут ка Хунтелару изблокиран.

23:58 (91. минут) - Почео је први продужетак

23:52 - Следе продужеци
Регуларних 90 минута завршено је резултатом 0:0. Холандија и Аргентина ће ући у историју ако се нешто не промени у следећих пола сата. Наиме, ниједан меч полуфинала Мундијала није се завршио без голова, укључујући продужетке.

ИИ полувреме И даље 0:0

23:49 (90. +1) - Маскерано спасао Аргентину
Робен је био у незадрживом продору, али је дао себи сувише јак фор, па Маскерано стиже да га изблокира у последњем тренутку. Лопта је завршила у корнеру, а најбоља прилика на утакмици одлази у неповрат.

23:42 (84.) - Рохо из даљине
Рохо је покушао да изненади голмана Силесена, који лако зауставља његов ударац.

23:38 (80.) - Још десет минута
Продужеци су све ближи. До краја регуларног дела остало је још само десет минута, али с обзиром на оно шта су обе репрезентације показале мало је вероватвно да ће неко ризиковати у завршници.

23:33 (75.) - Игуаин погађа спољни део мреже
На другој страни Игуаин из изгледне ситуације погађа само спољни део мреже, али је и он био у недозвољеној позицији.

23:32 (74.) - Ван Перси у офсајду
Покушао је капитен Холандије Ван Перси акробатски да упути ударац на гол, али је био у офсајду у тренутку центаршута.

23:29 (71.) - Лавеци изблокиран
Покушао је Лавеци са ивице казненог простора, али је његов ударац блокирао Влар. И даље нама праве прилике на обе стране.

23:22 (64.) - Киша пљушти у Сао Паулу
Киша све јаче пада и прави проблеме играчима обе репрезентације. Терен је све клизавији.

23:19 (61.) - Повреда Биље

23:16 (58.) - Обрукао се Игуаин
Аргентинци пропуштају најбоља прилику на мечу. Лавеци је центрирао са десне стране, али Игуаин на петерцу очајно реагује главом.

23:09 (51.) - Неопрезност Силесена
Голман Холандије је истрчао како би избио лопту испред Месија, али се она одбила од једног дефанзивца и пролази поред стативе. судије су ипак свирале офсајд.

23:07 (49.) - Оштро и у наставку
И у наставку се игра веома грубо, а Демикелис добија жути картон после новог прекршаја. У наставку акције Снајдер очајно шутира из слободног ударца.

23:04 (46. минут) - Почело је друго полувреме
Репрезентације Холандије и Аргентине су поново на терену. Са центра су кренули Холанђани.

22:58 - Аргентина или Холандија?

22:47 - Крај првог полувремена

22.44 (45.) - Коначно. Први жути картон. Лео Меси је изнудио прекршај Мартинса Индија, који заслужено добија први жути картон на утакмици.

22:37 (38.) - Игра се све оштрије
Како време пролази игра се све оштрије. Серија неколико грубих прекршаја на обе стране, али за сада нема картона. Холанђани су у проблему с обзиром на то да се повредио Снајдер и тренутно је ван терена.

22:34 (35.) - Холандија игра 6-3-1

22:31 (32.) - Опасни центаршутеви "лала"
Холанђани послали три опасне лопте у казнени простор Аргентине. Два пута је Ромеро боксовао лопту, а трећи пут је досуђен офсајд.

22:24 (25.) - Лажњак Силесена
Храбар потез голмана Холандије који хладнокрвно лажњаком вара Игуаина који је био у налету.

22:23 (24.) - Покушај Гараја
После новог корнера с леве стране, који је извео Лавеци, Гарај је у паду на пет метара захватио лопту главом, али лопта иде изнад пречке.

22:22 (23.) - Центаршут Ван Персија
Добар напад Холандије. Центрирао је по земљи Ван Перси са десне стране, али дефанзивци Аргентине лако износе лопту из казненог простора.

22:18 (19.) - Први корнер за Аргентину
Меси је са десне стране послао ниску лопту у казнени простор, али нема опасности по го9л Холандије.

22:14 (15.) - Опасан ударац Месија
Сјајна прилика за Аргентину из слободног ударца са 18 метара. Меси је шутирао кроз живи зид Холандије, али је Силесен био на правом месту.

22:12 (13.) - Први ударац на утакмици
Снајдер је покушао да савлада Ромера са дистанце, али лопта иде поред стативе. Холандија прва прети.

22:11 (12.) - Де Јонг је Месијева нова сенка

22:09 (10.) - Миран почетак
Нема узбуђења у првим минутима меча. Аргентина је у полуфинале ушла затворено, а ни Холанђани за сада нису спремни да много ризикују.