Argentina i Njemačka idu u finale

Reprezentacija Argentina plasirala se u finale Svetskog prvenstva pobedom nad Holandijom 4:2 na penale. Za titulu prvaka boriće se sa Nemačkom.

Svijet 09.07.2014 | 22:01

Junak penal serije bio je golman Sesrhio Romero koji je odbranio šuteve Ronu Vlaru i Velsiju Snajderu, te odveo Argentinu četvrti put u finale SP.

Tokom 120 minuta nismo videli ništa što bi trebalo da ponude polufinalisti Mundijala, osim žestoke odbrane i borbe na sredini terena.
Najveće zvezde Lionel Mesi, Arjen Roben i Robin van Persi su bili nevidljivi.

Finale se igra u nedelju 13. jula u Rio de Žaneiru na čuvenoj Marakani (21.00h). Poraženi polufinalisti će dan ranije odmeriti snage u borbi za treće mesto. Taj meč se igra u Braziliji od 22.00h.

Aguero ne greši - 3:1
Romero čita Snajdera koji šalje loptu u golmanovu desnu stranu i još jednom brani - 2:1

2. serija
Garaj snažnim udarcem čuva prednost gaučosa - 2:1
Roben posle kratkog zaleta trese mrežu - 1:1

1. serija
Mesi rutinski vara Silesena. Argentina vodi - 1:0
Romero brani udarac Vlara. Argentina ima prednost već posle prvog penala.

00:38 - Počinje penal-serija

00:33 - Penali odlučuju ko će u finale
Penali će odlučiti ko će igrati protiv Nemačke u velikom finalu. Ovo je ujedno prvo polufinale Mundijala koje je završeno bez golova i posle 120 minuta igre.

00:31 (120.) - Kujt izblokiran

00:28 (117.) - Nova sjajna prilika
Argentina ponovo preti. Mesi je odlično prošao po desnoj strani i šalje loptu na drugu stativu gde Rodrigez slabo zahvata loptu, a i golman Holandije je na pravom mestu.

00:26 (115.) - Palasio pravo u Silesena
Argentina je mogla da stigne do pobede. Palasio je šutirao glavom, ali lopta ide pravo u ruke golmana Silesena.

00:21 (110.) - Pokušaj De Vrija
Pokušao je De Vrij iz velike udaljenosti, ali lopta ide pored stative.

00:17 (106.) - Počeo je drugi produžetak
Silesen još jednom rizikuje ispred svog gola. On ovog puta sjajnim lažnjakom vara Aguera.

00:14 - Kraj prvog produžetka

00:13 (105. +1) - Pritisak Argentine
Posle slobodnog udarca Mesija Silesen boksuje loptu, a u nastavku akcije Palasio odlično centrira, ali niko ne uspeva da zahvati tu loptu u kaznenom prostoru.

00:12 (105.) - Novi žuti karton
Huntelar ruši Maskerana i dobija žuti karton.

00:06 (99.) - Romero brani
Šutirao je Roben koji je za sada jedina opasnost po gol Argentine, ali je Romero siguran.

00:03 (96.) - Roben promešao odbranu Argentine
Roben je još jednom bio u sjajnom prodoru, prošao je pored trojice Argentinaca, ali je njegov centaršut ka Huntelaru izblokiran.

23:58 (91. minut) - Počeo je prvi produžetak

23:52 - Slede produžeci
Regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 0:0. Holandija i Argentina će ući u istoriju ako se nešto ne promeni u sledećih pola sata. Naime, nijedan meč polufinala Mundijala nije se završio bez golova, uključujući produžetke.

II poluvreme I dalje 0:0

23:49 (90. +1) - Maskerano spasao Argentinu
Roben je bio u nezadrživom prodoru, ali je dao sebi suviše jak for, pa Maskerano stiže da ga izblokira u poslednjem trenutku. Lopta je završila u korneru, a najbolja prilika na utakmici odlazi u nepovrat.

23:42 (84.) - Roho iz daljine
Roho je pokušao da iznenadi golmana Silesena, koji lako zaustavlja njegov udarac.

23:38 (80.) - Još deset minuta
Produžeci su sve bliži. Do kraja regularnog dela ostalo je još samo deset minuta, ali s obzirom na ono šta su obe reprezentacije pokazale malo je verovatvno da će neko rizikovati u završnici.

23:33 (75.) - Iguain pogađa spoljni deo mreže
Na drugoj strani Iguain iz izgledne situacije pogađa samo spoljni deo mreže, ali je i on bio u nedozvoljenoj poziciji.

23:32 (74.) - Van Persi u ofsajdu
Pokušao je kapiten Holandije Van Persi akrobatski da uputi udarac na gol, ali je bio u ofsajdu u trenutku centaršuta.

23:29 (71.) - Laveci izblokiran
Pokušao je Laveci sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac blokirao Vlar. I dalje nama prave prilike na obe strane.

23:22 (64.) - Kiša pljušti u Sao Paulu
Kiša sve jače pada i pravi probleme igračima obe reprezentacije. Teren je sve klizaviji.

23:19 (61.) - Povreda Bilje

23:16 (58.) - Obrukao se Iguain
Argentinci propuštaju najbolja priliku na meču. Laveci je centrirao sa desne strane, ali Iguain na petercu očajno reaguje glavom.

23:09 (51.) - Neopreznost Silesena
Golman Holandije je istrčao kako bi izbio loptu ispred Mesija, ali se ona odbila od jednog defanzivca i prolazi pored stative. sudije su ipak svirale ofsajd.

23:07 (49.) - Oštro i u nastavku
I u nastavku se igra veoma grubo, a Demikelis dobija žuti karton posle novog prekršaja. U nastavku akcije Snajder očajno šutira iz slobodnog udarca.

23:04 (46. minut) - Počelo je drugo poluvreme
Reprezentacije Holandije i Argentine su ponovo na terenu. Sa centra su krenuli Holanđani.

22:58 - Argentina ili Holandija?

22:47 - Kraj prvog poluvremena

22.44 (45.) - Konačno. Prvi žuti karton. Leo Mesi je iznudio prekršaj Martinsa Indija, koji zasluženo dobija prvi žuti karton na utakmici.

22:37 (38.) - Igra se sve oštrije
Kako vreme prolazi igra se sve oštrije. Serija nekoliko grubih prekršaja na obe strane, ali za sada nema kartona. Holanđani su u problemu s obzirom na to da se povredio Snajder i trenutno je van terena.

22:34 (35.) - Holandija igra 6-3-1

22:31 (32.) - Opasni centaršutevi "lala"
Holanđani poslali tri opasne lopte u kazneni prostor Argentine. Dva puta je Romero boksovao loptu, a treći put je dosuđen ofsajd.

22:24 (25.) - Lažnjak Silesena
Hrabar potez golmana Holandije koji hladnokrvno lažnjakom vara Iguaina koji je bio u naletu.

22:23 (24.) - Pokušaj Garaja
Posle novog kornera s leve strane, koji je izveo Laveci, Garaj je u padu na pet metara zahvatio loptu glavom, ali lopta ide iznad prečke.

22:22 (23.) - Centaršut Van Persija
Dobar napad Holandije. Centrirao je po zemlji Van Persi sa desne strane, ali defanzivci Argentine lako iznose loptu iz kaznenog prostora.

22:18 (19.) - Prvi korner za Argentinu
Mesi je sa desne strane poslao nisku loptu u kazneni prostor, ali nema opasnosti po go9l Holandije.

22:14 (15.) - Opasan udarac Mesija
Sjajna prilika za Argentinu iz slobodnog udarca sa 18 metara. Mesi je šutirao kroz živi zid Holandije, ali je Silesen bio na pravom mestu.

22:12 (13.) - Prvi udarac na utakmici
Snajder je pokušao da savlada Romera sa distance, ali lopta ide pored stative. Holandija prva preti.

22:11 (12.) - De Jong je Mesijeva nova senka

22:09 (10.) - Miran početak
Nema uzbuđenja u prvim minutima meča. Argentina je u polufinale ušla zatvoreno, a ni Holanđani za sada nisu spremni da mnogo rizikuju.