СЛ: Други пораз Србије

Одбојкашка репрезентација Србије доживела је други пораз у овогодишњој Светској лиги, пошто је у другом узастпном мечу поражена од Сједињењих Држава - 3:2.

Остали спортови 15.06.2014 | 14:01

Сценарио у првом сету је био сличан као на првој утакмици, да би убрзо било 2:0. Ипак, изабраници Игора Колаковића се нисупредавали и у веома неизвесним завршницама трећег и четвртог сет успели да тријумфују и изједначе на 2:2 у сетовима. У петом сету, домаћин је у финишубио смиренији и концетрисанији и заслужено је славио.

Меч између Србије и Сад у Чикагу проглашен је за меч трећег викенда Светске лиге, а преношен је директно у 65 земаља света. Такође, сусрет у држави Илинојис имао је хуманитарни карактер, јер је долар од сваке улазнице намењен угроженом становништву Србије у поплавама.

Најефикаснији у победничком тиму били су Метју Андерсон са 32 поена и Тејлор Сенд са шест мање. С друге стране, највише су се истакли Александар Атанасијевић са 18 поена, Марко Подрашчанин са 15, док су Петрић и Лисинац остварили по један мање.

Четвртог викенда Светске лиге, 20. и 21. јуна, Србија ће гостовати селекцији Русије.

Орлови имају скор од четири победе и два пораза.