Португалци страшни у генералци

Фудбалери Португала победили су Републику Ирску са 5:1 у последњој припремној утакмици пред Мундијал, а меч је обележио повратак Кристијана Роналда.

Фудбал 11.06.2014 | 16:47

Играч Реал Мадрида, који је због повреде пропустио претходна два меча, провео је на терену 65 минута и за то време је одиграо сјајно и погодио стативу.

Заменио га је штопер Пепе, још један важан члан репрезентације који је имао проблема са повредом.

После само три минута игре Португал је дошао у вођство – Варела је центрирао са десне стране, а Уго Алмеида је главом затресао мрежу.

Роналдо је у 19. минуту погодио стативу из слободног ударца, а минут касније 46 хљада гледала у Њу Џерсију видело је нови гол када се после центаршута Коентраа лопта одбила од Киофа и преварила голмана Форда.

На осам минута до полувремена Роналдов ударац главом одбранио је Форд, али је најблжи био Алмеида и донео је Португалу недостижну предност. Потом је Ирска смањила голом Меклина ухвативши Португалце на спавању, али Виериња у 77. и Коентрао у 83. минуту постављају коначни резултат.

Португал први меч на СП игра са Немачком 16. јуна.