Portugalci strašni u generalci

Fudbaleri Portugala pobedili su Republiku Irsku sa 5:1 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred Mundijal, a meč je obeležio povratak Kristijana Ronalda.

Fudbal 11.06.2014 | 16:47

Igrač Real Madrida, koji je zbog povrede propustio prethodna dva meča, proveo je na terenu 65 minuta i za to vreme je odigrao sjajno i pogodio stativu.

Zamenio ga je štoper Pepe, još jedan važan član reprezentacije koji je imao problema sa povredom.

Posle samo tri minuta igre Portugal je došao u vođstvo – Varela je centrirao sa desne strane, a Ugo Almeida je glavom zatresao mrežu.

Ronaldo je u 19. minutu pogodio stativu iz slobodnog udarca, a minut kasnije 46 hljada gledala u Nju Džersiju videlo je novi gol kada se posle centaršuta Koentraa lopta odbila od Kiofa i prevarila golmana Forda.

Na osam minuta do poluvremena Ronaldov udarac glavom odbranio je Ford, ali je najblži bio Almeida i doneo je Portugalu nedostižnu prednost. Potom je Irska smanjila golom Meklina uhvativši Portugalce na spavanju, ali Vierinja u 77. i Koentrao u 83. minutu postavljaju konačni rezultat.

Portugal prvi meč na SP igra sa Nemačkom 16. juna.