Француска - Парагвај 1:1

Репрезентација Француске ремизирала је у Ници са селекцијом Парагваја 1:1, у припремном мечу за предстојећи Мундијал у Бразилу.

Фудбал 02.06.2014 | 11:01

Екипа Дидије Дешама била је бољи ривал на "Алијанц Ривијери", али је до предности стигла тек у 82. минуту, када је прецизан био Антоан Гризман.

Међутим, Парагвајци су у преосталих десетак минута успели да стигну до гола и ремија. Касерес се искрао одбрани домаћина и центаршут Рохаса претворио у погодак.

Ипак, Французи имају много већих проблема од резултата против Јужноамериканаца, јер се Франк Рибери, који је меч посматрао са клупе, налази под знаком питања за наступ у Бразилу.

Стартна постава Француске (4-3-3): Лорис - Сања, Кошчелни, Сако, Евра - Кабај, Матуиди, Погба - Валбуена, Реми, Жиру

Галски петлови' налазе се у групи Е на првенству света у Бразилу. Први меч на турниру играју против Хондураса, а затим следе мечеви против Швајцарске и Еквадора.