Francuska - Paragvaj 1:1

Reprezentacija Francuske remizirala je u Nici sa selekcijom Paragvaja 1:1, u pripremnom meču za predstojeći Mundijal u Brazilu.

Fudbal 02.06.2014 | 11:01

Ekipa Didije Dešama bila je bolji rival na "Alijanc Rivijeri", ali je do prednosti stigla tek u 82. minutu, kada je precizan bio Antoan Grizman.

Međutim, Paragvajci su u preostalih desetak minuta uspeli da stignu do gola i remija. Kaseres se iskrao odbrani domaćina i centaršut Rohasa pretvorio u pogodak.

Ipak, Francuzi imaju mnogo većih problema od rezultata protiv Južnoamerikanaca, jer se Frank Riberi, koji je meč posmatrao sa klupe, nalazi pod znakom pitanja za nastup u Brazilu.

Startna postava Francuske (4-3-3): Loris - Sanja, Koščelni, Sako, Evra - Kabaj, Matuidi, Pogba - Valbuena, Remi, Žiru

Galski petlovi' nalaze se u grupi E na prvenstvu sveta u Brazilu. Prvi meč na turniru igraju protiv Hondurasa, a zatim slede mečevi protiv Švajcarske i Ekvadora.