Какав ће то бити крај Примере?!

Одлука о шампиону Шпаније биће донета у директном дуелу између Барселоне и Атлетико Мадрида, после ремија обе екипе у претпоследњем колу.

Фудбал 12.05.2014 | 14:23

Лидер Атлетико извукао је бод против Малаге (1:1), док је Барселона играла без голова на гостовању Елчеу.

Атлетико је остао на првом месту Примере са 89 бодова, три више од Барселоне која ће следећег викенда дочекати 'јорганџије'.

Фаворити су у овом колу потпуно разочарали, па је тако Реал изгубио у Вигу од Селте резултатом 2:0 и тако се и математички опростио од наслова шампиона.

У дербију зачеља Алмерија је победила Гранаду са 2:0, док је најузбудљивије било у Севиљи, где је Бетис у самом финишу гурнуо Ваљадолид у зону испадања - 4:3.

Хетафе је минималним резултатом надиграо Севиљу, док су бодове поделили Еспањол и Осасуна.

Атлетико је пропустио велику шсансу да на свом Висенте Калдерону осигура јубиларну 10. титулу, а прву од 1996. године. Међутим, када се у обзир узме ток утакмице, ‘јорганџије’ могу да буду задовољне што и даље имају три бода предности у односу на Барселону.

Прво полувреме донело је иницијативу домаћих и пропуштене две велике прилике преко Давида Виље и Тобија Алдервилда.

Казна за промашаје стигла је у 65. минуту када је Саму погодио и донео предност Малаги. Ипак, пораз Атлетика спречио је управо Алдервилд, када је у 74. минуту био највиши у скоку после корнера Сосе.

Кикс ривала за титулу није успела да реализује Барселона, која је одиграла без голова у Елчеу. Меси и другови су константно покушавали да угрозе гол домаћина, али ни више од 20 удараца ка голу није било довољно. Ерера је одлично бранио и спречио Каталонце да се изједначе са Атлетиком.

Реал Мадрид је одиграо још једну разочаравајућу утакмицу и изгубио на гостовању Селти са 2:0. Тим поразом ‘краљевски клуб’ дефинитивно је испао из трке за титулу, па сада чека финале Лиге шампиона.

Бетис је поготком Хуанфрана у 91. минуту победио Ваљадолид са 4:3 и скоро га повукао у Сегунду. Екипа за коју су цео меч одиграли Антонио Рукавина (асистирао код првог гола) и Стефан Митровић, пала је на 19. позицију и потребно јој је мало чуда да остане прволигаш.

Алмерија је у дербију зачеља головима Версе и Видала са пенала победила Гранаду у гостима и побегла из опасне зоне. Гранада је остала прва ‘изнад црте’ са 38 бодова, једним мање од данашњег противника.

Хетафе је голом Ескудера у 70. минуту славио против Севиље, док су Колото са једне и Акуна са друге стране донели бод Еспањолу, односно Осасуни.