Kakav će to biti kraj Primere?!

Odluka o šampionu Španije biće doneta u direktnom duelu između Barselone i Atletiko Madrida, posle remija obe ekipe u pretposlednjem kolu.

Fudbal 12.05.2014 | 14:23

Lider Atletiko izvukao je bod protiv Malage (1:1), dok je Barselona igrala bez golova na gostovanju Elčeu.

Atletiko je ostao na prvom mestu Primere sa 89 bodova, tri više od Barselone koja će sledećeg vikenda dočekati 'jorgandžije'.

Favoriti su u ovom kolu potpuno razočarali, pa je tako Real izgubio u Vigu od Selte rezultatom 2:0 i tako se i matematički oprostio od naslova šampiona.

U derbiju začelja Almerija je pobedila Granadu sa 2:0, dok je najuzbudljivije bilo u Sevilji, gde je Betis u samom finišu gurnuo Valjadolid u zonu ispadanja - 4:3.

Hetafe je minimalnim rezultatom nadigrao Sevilju, dok su bodove podelili Espanjol i Osasuna.

Atletiko je propustio veliku šsansu da na svom Visente Kalderonu osigura jubilarnu 10. titulu, a prvu od 1996. godine. Međutim, kada se u obzir uzme tok utakmice, ‘jorgandžije’ mogu da budu zadovoljne što i dalje imaju tri boda prednosti u odnosu na Barselonu.

Prvo poluvreme donelo je inicijativu domaćih i propuštene dve velike prilike preko Davida Vilje i Tobija Aldervilda.

Kazna za promašaje stigla je u 65. minutu kada je Samu pogodio i doneo prednost Malagi. Ipak, poraz Atletika sprečio je upravo Aldervild, kada je u 74. minutu bio najviši u skoku posle kornera Sose.

Kiks rivala za titulu nije uspela da realizuje Barselona, koja je odigrala bez golova u Elčeu. Mesi i drugovi su konstantno pokušavali da ugroze gol domaćina, ali ni više od 20 udaraca ka golu nije bilo dovoljno. Erera je odlično branio i sprečio Katalonce da se izjednače sa Atletikom.

Real Madrid je odigrao još jednu razočaravajuću utakmicu i izgubio na gostovanju Selti sa 2:0. Tim porazom ‘kraljevski klub’ definitivno je ispao iz trke za titulu, pa sada čeka finale Lige šampiona.

Betis je pogotkom Huanfrana u 91. minutu pobedio Valjadolid sa 4:3 i skoro ga povukao u Segundu. Ekipa za koju su ceo meč odigrali Antonio Rukavina (asistirao kod prvog gola) i Stefan Mitrović, pala je na 19. poziciju i potrebno joj je malo čuda da ostane prvoligaš.

Almerija je u derbiju začelja golovima Verse i Vidala sa penala pobedila Granadu u gostima i pobegla iz opasne zone. Granada je ostala prva ‘iznad crte’ sa 38 bodova, jednim manje od današnjeg protivnika.

Hetafe je golom Eskudera u 70. minutu slavio protiv Sevilje, dok su Koloto sa jedne i Akuna sa druge strane doneli bod Espanjolu, odnosno Osasuni.