Социјалисти постају прогресивци?
У оквиру реформи, Сосцијалистичка партија Србије се спрема и за промену имена и политике, тако да је могуће да одустане од Социјалистичке интернационале и преусмери се ка "Прогресивној алијанси" - покрету странака лево од центра, пишу "Вечерње новости".
Србија 12.05.2014 | 08:35
Уочи конгреса који ће бити одржан крајем децембра, СПС ће спровести опсежно истраживање међу члановима и грађанима да ли би и како била прихваћена евентуална промена имена и симбола странке, пише београдски дневник.
Према информацијама тог листа, у случају позитивних реакција, није искључено ни да нови назив, али и политика социјалиста, буду формулисани "на таласу" нове међународне политичке организације која је у оснивању - "Прогресивна алијанса", чијем чланству СПС тежи.
Лидер СПС Ивица Дачић открио је да већ дуже време размишља да у оквиру предстојећих реформи у странци спроведе свеобухватне промене, не само кадровске и организационе, већ и у имену и заштитном знаку СПС.
Иначе, СПС је одустао од чланства у Социјалистичкој интернационали и већ дуже време ради на придруживању „прогресивцима“, новом покрету који окупља странке лево од центра са циљем да постану противтежа најутицајнијој политичкој организацији у ЕУ - Европској народној партији (ЕПП).
Како је "Новостима" рекла Наташа Гаћеша, интернационални секретар СПС, они су крајем априла учествовали на конференцији у Амстердаму, на којој су обављене припреме за старт ове организације, а крајем године ће се знати више о начину организовања и раду "Прогресивне алијансе".
"Тема конференције била је како да учинимо прогресивну политику делотворнијом. Потребно је да грађани у нама виде економску алтернативу и да ми, спектром мера, подржимо развој и сигурнији живот грађана. СПС ће и након редизајна у својој суштини бити највиталнија политичка платформа у Србији, отворена за промене, које су услов напретка и развоја", казала је Гаћеша.
Коментари / 0
Оставите коментар