Реал сад далеко од титуле!

Фудбалери Ваљадолида и Реал Мадрида одиграли су нерешено 1:1 у заосталој утакмици шпанске Примере, па се тм Карла Анчелотија практично опростио од титуле.

Фудбал 08.05.2014 | 16:20

Реал два кола пре краја има четири бода мање од Атлетико Мадрида и један од Барселоне која има шансу да такође стигне до титуле.

Мадриђани су добро почели дуел, повели су голом Серхија Рамоса у 35. минуту, али нису издржали до краја.

Велики пех задесио их је већ у деветом минуту када се повредио Кристијано Роналдо, а домаћи тим, за који су свих 90 минута одиграли Стефан Митровић и Антонио Рукавина, до бода је стигао пет минута пре краја голом Умберта Осорија.

Екипа Ваљадолида освојила је вредан бод у борби за опстанак и сада има 36 бодова, као и Хетафе и Алмерија који су у сигурној зони.

1. Атлетико Мадрид 36 28 4 4 75:26 88
2. Барселона 36 27 4 5 99:32 85
3. Реал Мадрид 36 26 6 4 101:35 84
4. Атлетик Билбао 36 20 8 8 65:38 68
5. Севиља 36 17 9 10 66:50 60
6. Реал Сосиједад 36 16 10 10 60:52 58
7. Виљареал 36 15 8 13 54:43 53
8. Валенсија 36 12 10 14 49:50 46