Сити на прагу нове титуле

Фудбалери Манчестер ситија победили су Астон Вилу са 4:0 и тако дошли на корак од освајања друге титуле у последње три сезоне у Премијер лиги.

Фудбал 08.05.2014 | 16:16

Екипа Мануела Пелегринија мучила се у првом полувремену са гостима из Бирмингема, али је у наставку ипак стигла до толико жељене победе.

Сити сада има два бода више од Ливерпула, па ће до титуле највероватније доћи и ако одигра нерешено са Вест Хемом у последњем колу на свом терену. Уз то, ’рађани’ имају и много бољу гол разлику од тима Брендана Роџерса.

Поново је херој Ситија био Един Џеко који је постигао прва два гола. У 64. минуту је искористио додавање Сабалете, а у 72. минуту је искористио одбитак и дуплирао предност. До краја су победу оверили стеван Јоветић и Јаја Туре головима у последњим тренуцима утакмице.

Сити је био много бољи ривал током целе утакмице, имао је много већи посед лопте, много више удараца на гол од ривала и заслужено је славио..

У другој утакмици вечери Сандерленд је на свом терену победио Вест Бромвич Албион истим резултатом и тако након фантастичне серије резучлтата обезбедио опстанак коло пре краја. Голове за екипу Гуса Појета постигли су Колбек у 13. и Борини у 31. минуту.