Siti na pragu nove titule

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Aston Vilu sa 4:0 i tako došli na korak od osvajanja druge titule u poslednje tri sezone u Premijer ligi.

Fudbal 08.05.2014 | 16:16

Ekipa Manuela Pelegrinija mučila se u prvom poluvremenu sa gostima iz Birmingema, ali je u nastavku ipak stigla do toliko željene pobede.

Siti sada ima dva boda više od Liverpula, pa će do titule najverovatnije doći i ako odigra nerešeno sa Vest Hemom u poslednjem kolu na svom terenu. Uz to, ’rađani’ imaju i mnogo bolju gol razliku od tima Brendana Rodžersa.

Ponovo je heroj Sitija bio Edin Džeko koji je postigao prva dva gola. U 64. minutu je iskoristio dodavanje Sabalete, a u 72. minutu je iskoristio odbitak i duplirao prednost. Do kraja su pobedu overili stevan Jovetić i Jaja Ture golovima u poslednjim trenucima utakmice.

Siti je bio mnogo bolji rival tokom cele utakmice, imao je mnogo veći posed lopte, mnogo više udaraca na gol od rivala i zasluženo je slavio..

U drugoj utakmici večeri Sanderlend je na svom terenu pobedio Vest Bromvič Albion istim rezultatom i tako nakon fantastične serije rezučltata obezbedio opstanak kolo pre kraja. Golove za ekipu Gusa Pojeta postigli su Kolbek u 13. i Borini u 31. minutu.