Ријеци први меч Купа

Фудбалери Ријеке победили су Динамо са 1:0 на „Максимиру“ у првој утакмици финала Хрватске, и то пошто су меч завршили са деветорицом играча на терену.

Фудбал 08.05.2014 | 16:08

Тријумф Ријечанима донео је бивши играч загребачког клуба Иван Томечак, а реванш се игра на „Кантриди“ 13. маја.

Први меч финала Купа посматрало је 5.000 гледалаца, а од тога су половину чинили навијачи Ријеке, али није обиловао узбуђењима.

Обе екипе су одиграле веома опрезно, а једини гол виђен је у 40. минуту, када је Томечак примио кратко додавање Југовића на уласку у казнени простор и са десетак метара упутио шут у супротни угогао од голмана домаћин Јежине за 1:0.

Динамо је агресивније ушао у друго полувреме, али никако није успео да затресе мрежу гостију, који су у последњих неколико минута зарадили два искључења. Прво је у 85. минуту Зломислић добио директни црвени картон, због уклизавања с леђа Павичићу, а у судијској надокнади је Леовац зарадио другу јавну опомену.

Загрепчани, иначе, играју за 14. трофеј у Купу, док Ријека јури свој трећи.