Rijeci prvi meč Kupa

Fudbaleri Rijeke pobedili su Dinamo sa 1:0 na „Maksimiru“ u prvoj utakmici finala Hrvatske, i to pošto su meč završili sa devetoricom igrača na terenu.

Fudbal 08.05.2014 | 16:08

Trijumf Riječanima doneo je bivši igrač zagrebačkog kluba Ivan Tomečak, a revanš se igra na „Kantridi“ 13. maja.

Prvi meč finala Kupa posmatralo je 5.000 gledalaca, a od toga su polovinu činili navijači Rijeke, ali nije obilovao uzbuđenjima.

Obe ekipe su odigrale veoma oprezno, a jedini gol viđen je u 40. minutu, kada je Tomečak primio kratko dodavanje Jugovića na ulasku u kazneni prostor i sa desetak metara uputio šut u suprotni ugogao od golmana domaćin Ježine za 1:0.

Dinamo je agresivnije ušao u drugo poluvreme, ali nikako nije uspeo da zatrese mrežu gostiju, koji su u poslednjih nekoliko minuta zaradili dva isključenja. Prvo je u 85. minutu Zlomislić dobio direktni crveni karton, zbog uklizavanja s leđa Pavičiću, a u sudijskoj nadoknadi je Leovac zaradio drugu javnu opomenu.

Zagrepčani, inače, igraju za 14. trofej u Kupu, dok Rijeka juri svoj treći.