Победа за Лигу Европе

Фудбалери Тотенхема савладали су Фулам резултатом 3:1, у првом мечу 35. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 25.04.2012 | 09:38

’Певци’ су овим тријумфом задржали шесту позицију која води у квалификације за Лигу Европе, док је Фулам остао у опасној зони, са два бода мање од Норича који је први изнад црте.

У првих пола сата није било голова, а онда су за два минута пала два. Прво је Паулињо у 35. минуту на другој стативи дочекао оштар центаршут Ериксена на другој стативи, али је Сидвел два минута касније изједначио.

После једне добре акције целог тима, везиста Фулама успео је да дође до лопте и савлада истрчалог Лориса. То је био укупно седми гол Сидвела ове сезоне, чиме је оборио лични рекорд.

Ипак, на самом старту другог полувремена, Ленон је набацио лопту са десне стране, а Кејн је био највиши у скоку и донео нову предност Тотенхема.

Коначан резултат поставио је Кабул, коме је то био први гол за Тотенхем још од 2011. године и меча са Манчестер Ситијем. Поново су ’спурси’ мрежу противника затресли после скраћеног корнера, Кабул је одлично испратио нови центаршут Ериксена и спровео лопту у гол.

Сидвел је могао да ублажи пораз своје екипе, али је у 77. минуту промашио пенал.