Pobeda za Ligu Evrope

Fudbaleri Totenhema savladali su Fulam rezultatom 3:1, u prvom meču 35. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 25.04.2012 | 09:38

’Pevci’ su ovim trijumfom zadržali šestu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Fulam ostao u opasnoj zoni, sa dva boda manje od Noriča koji je prvi iznad crte.

U prvih pola sata nije bilo golova, a onda su za dva minuta pala dva. Prvo je Paulinjo u 35. minutu na drugoj stativi dočekao oštar centaršut Eriksena na drugoj stativi, ali je Sidvel dva minuta kasnije izjednačio.

Posle jedne dobre akcije celog tima, vezista Fulama uspeo je da dođe do lopte i savlada istrčalog Lorisa. To je bio ukupno sedmi gol Sidvela ove sezone, čime je oborio lični rekord.

Ipak, na samom startu drugog poluvremena, Lenon je nabacio loptu sa desne strane, a Kejn je bio najviši u skoku i doneo novu prednost Totenhema.

Konačan rezultat postavio je Kabul, kome je to bio prvi gol za Totenhem još od 2011. godine i meča sa Mančester Sitijem. Ponovo su ’spursi’ mrežu protivnika zatresli posle skraćenog kornera, Kabul je odlično ispratio novi centaršut Eriksena i sproveo loptu u gol.

Sidvel je mogao da ublaži poraz svoje ekipe, ali je u 77. minutu promašio penal.