Будивељник бољи од Звезде

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Каунасу од Будивељника са 79:82 (16:22, 23:19, 19:25, 21:16) у првој утакмици четвртине финала Еврокупа.

Република Српска 19.03.2014 | 08:45
Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Каунасу од Будивељника са 79:82 (16:22, 23:19, 19:25, 21:16) у првој утакмици четвртине финала Еврокупа. Најефикаснији у екипи Звезде био је Рашко Катић са 20 поена, док је Демаркус Нелсон постигао 14. У екипи Будивељника истакао се Јанис Стрелнијекс са 20 поена, а Блејк Ајхерн додао је 16. Екипа Будивељника, због политичке ситуације у Украјини, није била у могућности да црвено-беле угости у Кијеву. Екипе су до завршнице прве четвртине биле изједначене, да би потом Будивељник у завршници тог периода игре и почетком друге четвртине дошао до двоцифрене предности (30:20). Звезда је од тог тренутка заиграла боље у одбрани, па су до краја полувремена успели да дођу на два поена заостатка. На почетку другог полувремена екипе су играле слично као и почетку утакмице - кош за кош, а онда је од средине треће четвртине Звезда поново ушла у лошу серију и дозволила украјинској екипи да стекне двоцифрену предност. Екипа Будивељника стечену предност није успела да сачува до краја меча, иако је Звезда доста грешила у нападу. Звезда је минут и по пре краја меча ипак успела да дође до изједначења, па је утакмица окончана у узбудљивој завршници, а Будивељник је до победе дошао са линије за слободна бацања 2,2 секунде пре краја меча. Реванш утакмица четвртфинала Еврокупа играће се у среду 26. марта у Београду од 19.30.