Budiveljnik bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Kaunasu od Budiveljnika sa 79:82 (16:22, 23:19, 19:25, 21:16) u prvoj utakmici četvrtine finala Evrokupa.

Republika Srpska 19.03.2014 | 08:45
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Kaunasu od Budiveljnika sa 79:82 (16:22, 23:19, 19:25, 21:16) u prvoj utakmici četvrtine finala Evrokupa. Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Raško Katić sa 20 poena, dok je Demarkus Nelson postigao 14. U ekipi Budiveljnika istakao se Janis Strelnijeks sa 20 poena, a Blejk Ajhern dodao je 16. Ekipa Budiveljnika, zbog političke situacije u Ukrajini, nije bila u mogućnosti da crveno-bele ugosti u Kijevu. Ekipe su do završnice prve četvrtine bile izjednačene, da bi potom Budiveljnik u završnici tog perioda igre i početkom druge četvrtine došao do dvocifrene prednosti (30:20). Zvezda je od tog trenutka zaigrala bolje u odbrani, pa su do kraja poluvremena uspeli da dođu na dva poena zaostatka. Na početku drugog poluvremena ekipe su igrale slično kao i početku utakmice - koš za koš, a onda je od sredine treće četvrtine Zvezda ponovo ušla u lošu seriju i dozvolila ukrajinskoj ekipi da stekne dvocifrenu prednost. Ekipa Budiveljnika stečenu prednost nije uspela da sačuva do kraja meča, iako je Zvezda dosta grešila u napadu. Zvezda je minut i po pre kraja meča ipak uspela da dođe do izjednačenja, pa je utakmica okončana u uzbudljivoj završnici, a Budiveljnik je do pobede došao sa linije za slobodna bacanja 2,2 sekunde pre kraja meča. Revanš utakmica četvrtfinala Evrokupa igraće se u sredu 26. marta u Beogradu od 19.30.