Реал рутински у Београду

Кошаркаши Партизана су дали све од себе, али су на крају гости заслужено славили 80:64, по четвртинама 29:17, 18:22, 11:10, 22:15.

Република Српска 02.01.2014 | 21:27
Кошаркаши Партизана су дали све од себе, али су на крају гости заслужено славили 80:64, по четвртинама 29:17, 18:22, 11:10, 22:15. Пресудило је искуство Шпанаца, велики број шутнутих, али и погођених тројки 31/11, али и огроман број изузетно квалитетних играча, тако да таман када су црно-бели успевали да зауставе једног играча, други је искакао и једноставно нису могли да спрече 26. узастопну победу Реала. Црно-белима за утеху остаје да их већ у наредном колу Топ 16 фазе очекује Бајерн, ривал слабији од Мадриђана, али и то да су њихови навијачи направили поново спектакл и поставили други резултат по бројности на неком од мечева Евролиге - 21.347. Партизан је у првој четвртини примио чак 29 поена, у другој је чак и био бољи, али очајан улазак у меч после првог полувремена коштао је шампиона Србије. Чини се да су играчи црно-белих пропустили неколико прилика да се приближе Мадриђанима, али нису искористили, међутим, немају за чим да жале изабраници у овом мечу Велимира Гашића који је заменио на клупи Душка Вујошевића. Форсирали су гости брзу игру, која не лежи црно-белима који немају као Реал 10-12 играча подједнаког квалитета и максимално су користили то "краљевићи". У последњој деоници одморни играчи шпанског клуба немилице су кажњавали грешке српског првака и направили су највећу разлику. Најефикаснији код гостију били су Руди Фернандез и Серхио Родригез са 16 поена, један мање убацио је Бурусис, док је двоцифрен био и Фелипе Рејес. Код Партизана Таренс Кинси је био одличан са 17 поена, Богдановић је имао 15, а Жо Ловерњ 13. Иза њих најефикаснији били су Милосављевић са 9, односно Милутинов са осам.