Real rutinski u Beogradu

Košarkaši Partizana su dali sve od sebe, ali su na kraju gosti zasluženo slavili 80:64, po četvrtinama 29:17, 18:22, 11:10, 22:15.

Republika Srpska 02.01.2014 | 21:27
Košarkaši Partizana su dali sve od sebe, ali su na kraju gosti zasluženo slavili 80:64, po četvrtinama 29:17, 18:22, 11:10, 22:15. Presudilo je iskustvo Španaca, veliki broj šutnutih, ali i pogođenih trojki 31/11, ali i ogroman broj izuzetno kvalitetnih igrača, tako da taman kada su crno-beli uspevali da zaustave jednog igrača, drugi je iskakao i jednostavno nisu mogli da spreče 26. uzastopnu pobedu Reala. Crno-belima za utehu ostaje da ih već u narednom kolu Top 16 faze očekuje Bajern, rival slabiji od Madriđana, ali i to da su njihovi navijači napravili ponovo spektakl i postavili drugi rezultat po brojnosti na nekom od mečeva Evrolige - 21.347. Partizan je u prvoj četvrtini primio čak 29 poena, u drugoj je čak i bio bolji, ali očajan ulazak u meč posle prvog poluvremena koštao je šampiona Srbije. Čini se da su igrači crno-belih propustili nekoliko prilika da se približe Madriđanima, ali nisu iskoristili, međutim, nemaju za čim da žale izabranici u ovom meču Velimira Gašića koji je zamenio na klupi Duška Vujoševića. Forsirali su gosti brzu igru, koja ne leži crno-belima koji nemaju kao Real 10-12 igrača podjednakog kvaliteta i maksimalno su koristili to "kraljevići". U poslednjoj deonici odmorni igrači španskog kluba nemilice su kažnjavali greške srpskog prvaka i napravili su najveću razliku. Najefikasniji kod gostiju bili su Rudi Fernandez i Serhio Rodrigez sa 16 poena, jedan manje ubacio je Burusis, dok je dvocifren bio i Felipe Rejes. Kod Partizana Tarens Kinsi je bio odličan sa 17 poena, Bogdanović je imao 15, a Žo Lovernj 13. Iza njih najefikasniji bili su Milosavljević sa 9, odnosno Milutinov sa osam.