Бразил свјетски првак - Србији сребро

Женска рукометна репрезентација Србије освојила је сребрну медаљу на првенству света пошто је синоћ у финалној утакмици у Београду изгубила од селекције Бразила 22:20 (13:11).

Република Српска 23.12.2013 | 07:03
Женска рукометна репрезентација Србије освојила је сребрну медаљу на првенству света пошто је синоћ у финалној утакмици у Београду изгубила од селекције Бразила 22:20 (13:11). Бразилске рукометашице овим успехом оствариле су највећи успех у историји. Бронзана медаља припала је Данској, која је раније данас у мечу за треће место победила Пољску са 30:26 (12:15). Бразилке су пред крај биле много концентрисаније и заслужено победиле Женска рукометна репрезентација Србије освојила је сребрну медаљу на Светском првенству пошто је у финалу играном у београдској "Комбанк арени" поражена од Бразила (22:20). Меч је био изједначен, у првих 25. минута а изабранице селектора Бошковића имале су кризни период у последњих пет минута првог дела, када су Бразилкесеријом 5:1 преокренуле и на одмор отишле са предношћу 11:13. Друго полувреме није почело добро, Бразил је повео 16:11, али се Србија није предавала. Смањили смо на 16:14 и тада је почела велика борба. Катарина Томашевић се разбранила, а Србија је играла добро и када је на терену била са играчем мање. Много прилика за изједначење је пропуштено. али је Јелена Нишавић пет минута пре краја донела изједначење – 19:19. Бразил је постигао гол али смо изборили играчицу више, а потом и пенал који је Лекићевапогодила три минута пре краја. Њуњез и Родригез су погодиле за тријумф гостију и рушење великог сна о титули светског првака.