Brazil svjetski prvak - Srbiji srebro

Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na prvenstvu sveta pošto je sinoć u finalnoj utakmici u Beogradu izgubila od selekcije Brazila 22:20 (13:11).

Republika Srpska 23.12.2013 | 07:03
Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na prvenstvu sveta pošto je sinoć u finalnoj utakmici u Beogradu izgubila od selekcije Brazila 22:20 (13:11). Brazilske rukometašice ovim uspehom ostvarile su najveći uspeh u istoriji. Bronzana medalja pripala je Danskoj, koja je ranije danas u meču za treće mesto pobedila Poljsku sa 30:26 (12:15). Brazilke su pred kraj bile mnogo koncentrisanije i zasluženo pobedile Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu pošto je u finalu igranom u beogradskoj "Kombank areni" poražena od Brazila (22:20). Meč je bio izjednačen, u prvih 25. minuta a izabranice selektora Boškovića imale su krizni period u poslednjih pet minuta prvog dela, kada su Brazilkeserijom 5:1 preokrenule i na odmor otišle sa prednošću 11:13. Drugo poluvreme nije počelo dobro, Brazil je poveo 16:11, ali se Srbija nije predavala. Smanjili smo na 16:14 i tada je počela velika borba. Katarina Tomašević se razbranila, a Srbija je igrala dobro i kada je na terenu bila sa igračem manje. Mnogo prilika za izjednačenje je propušteno. ali je Jelena Nišavić pet minuta pre kraja donela izjednačenje – 19:19. Brazil je postigao gol ali smo izborili igračicu više, a potom i penal koji je Lekićevapogodila tri minuta pre kraja. Njunjez i Rodrigez su pogodile za trijumf gostiju i rušenje velikog sna o tituli svetskog prvaka.