Звезда се оклизнула!

Какав начин да се изгуби можда и најважнија утакмица у Евролиги!?<а хреф="хттп://www.

Република Српска 28.11.2013 | 21:46
Какав начин да се изгуби можда и најважнија утакмица у Евролиги!? Црвена звезда дала је себи једначину са 18 непознатих катастрофалном игром у трећој четвртини утакмице са Макабијем (46:64) и умало је није решила у преосталих девет минута игре. Међутим... Када је Демаркус Нелсон требало да упише коначно решење ове једначине, за победу 78:77 и вероватно највећи "камбек" у Евролиги ове сезоне - оклизнуо се! До тог тренутка сјани амерички плејмејкер преузео је одговорност у последњем нападу Звезде на мечу, за који је било 11,4 секунде на располагању, увукао се под кош и када је кренуо да се одрази на полагање, проклизале су му ноге. Успео је да се подигне, пробао да погоди кош, али је дао довољно времена чуварима да га стигну и изблокирају. У преосталих секунд и по, фаулирани Давид Блу убацио је једно, намерно промашио друго слободно бацање и поставио коначних: Црвена звезда - Макаби Тел Авив 76:78 (22:18, 11:17, 13:27, 30:16), у утакмици 7. кола Групе Д. Тачно је да је Нелсон испустио прилику да постане јунак црвено-белог дела Србије, али је Црвена звезда ову утакмицу изгубила у трећој деоници, коју је Макаби решио у своју корист резултатом 27:13, док нико ни на клупи црвено-белих, ни на терену, није имао идеју како да се тај суноврат заустави. После свега, велика штета што је коначан "камбек" изостао. Звезда сада чека расплет после 7. кола, када ће у петак увече меч одиграти Лаборал Кућа и Панатинаикос. Један од та два тима имаће две победе више од црвено-белих. У наредном колу, Радоњићев тим гостује у Атини, Панатинаикосу.