Zvezda se okliznula!

Kakav način da se izgubi možda i najvažnija utakmica u Evroligi!? 28.11.2013 | 21:46

Kakav način da se izgubi možda i najvažnija utakmica u Evroligi!? Crvena zvezda dala je sebi jednačinu sa 18 nepoznatih katastrofalnom igrom u trećoj četvrtini utakmice sa Makabijem (46:64) i umalo je nije rešila u preostalih devet minuta igre. Međutim... Kada je Demarkus Nelson trebalo da upiše konačno rešenje ove jednačine, za pobedu 78:77 i verovatno najveći "kambek" u Evroligi ove sezone - okliznuo se! Do tog trenutka sjani američki plejmejker preuzeo je odgovornost u poslednjem napadu Zvezde na meču, za koji je bilo 11,4 sekunde na raspolaganju, uvukao se pod koš i kada je krenuo da se odrazi na polaganje, proklizale su mu noge. Uspeo je da se podigne, probao da pogodi koš, ali je dao dovoljno vremena čuvarima da ga stignu i izblokiraju. U preostalih sekund i po, faulirani David Blu ubacio je jedno, namerno promašio drugo slobodno bacanje i postavio konačnih: Crvena zvezda - Makabi Tel Aviv 76:78 (22:18, 11:17, 13:27, 30:16), u utakmici 7. kola Grupe D. Tačno je da je Nelson ispustio priliku da postane junak crveno-belog dela Srbije, ali je Crvena zvezda ovu utakmicu izgubila u trećoj deonici, koju je Makabi rešio u svoju korist rezultatom 27:13, dok niko ni na klupi crveno-belih, ni na terenu, nije imao ideju kako da se taj sunovrat zaustavi. Posle svega, velika šteta što je konačan "kambek" izostao. Zvezda sada čeka rasplet posle 7. kola, kada će u petak uveče meč odigrati Laboral Kuća i Panatinaikos. Jedan od ta dva tima imaće dve pobede više od crveno-belih. U narednom kolu, Radonjićev tim gostuje u Atini, Panatinaikosu.