Барселонин час кошарке у "Пиониру"

Партизан и Барселона одиграли су у својој историји многе епске мечеве, а каталонски клуб је до ове синоћ имао тек две победе у "Пиониру" од осам одиграних.

Република Српска 22.11.2013 | 07:38
Партизан и Барселона одиграли су у својој историји многе епске мечеве, а каталонски клуб је до ове синоћ имао тек две победе у "Пиониру" од осам одиграних. Чини се да Барселона никада није лакше победила Партизан, који са "кратком клупом" и недостатком ротације, и пре свега великим умором, није успео да се супротстави расположеним играчима каталонског клуба, а пре свих Алехандру Абринесу и Џејкобу Пулену. Партизан - Барселона 64:82 (17:11, 15:27, 12:26, 20:18) у 6. колу Групе А Евролиге. И да је Партизан комплетан тешко је да би могао да се нада тријумфу против овакве Барселоне, која је извукла поуке од изненађујућег пораза на свом терену од Нантера. Пораз који је више забринуо Партизан, него Барселону, јер каталонски клуб има квалитет за много више од пуког пролаза у наредну фазу Евролиге. Утисак је да је Партизан већу шансу пропустио у оној утакмици у Барселони, на отварању нове сезоне када је могао и да направи "брејк". На енергију и подршку навијача Партизан је одиграо прву четвртину и добио је 17:11, након серије од 9-0. И Таренс Кинзи је тада још могао да допринесе у нападу. Али, онда је Алехандро Абринес преузео конце игре у своје руке. Погађао је са дистанце, а прикључио му се Џејкоб Пулен који је искористио сваки секунд проведен на паркету. Снажни Џои Дорси је потпуно затворио рекет, па се чинило чак да је по Партизан боље кад је у игри Анте Томић! Партизан, док је имао снаге, парирао Барселони, која је од треће четвртине потпуно доминирала и у одбрани и у нападу. Тројкама Пулена (након што му се лопта одбила у руке), а потом и Абринеса са осам метара(!) Барселона је преломила утакмицу, иако су били тек уводни минути у другом полувремену. Тада је било 50:36, а Партизан је почео да губи енергију... Пробао је Душко Вујошевић са зонском одбраном 1-3-1, али против овакве Барселоне то је било равно самоубиству. Барселона је ту зону сјајно пробијала, "бушила", Дорси је царовао под кошем, а маштовити спољни играчи су лако проналазили рупе у статичној одбрани црно-белих. Осим Богдана Богдановића који је постигао 24 поена, донекле Драгана Милосављевића, недовољно оправљеног Кинзија и пословично борбеног Ловерња (12 скокова у нападу), Партизану недостаје још неколико играча да повуку. Центри су, не рачунајући Ловерња опет заказали, постигавши укупно осам поена (Гагић 6, Мусли 2, Милутинов 0). Колико је Барселона тренутно јача од Партизана показује и то да је играло свих 12 играча и сви су се, осим Црногорца Марка Тодоровића, уписали у листу стрелаца.