Barselonin čas košarke u "Pioniru"

Partizan i Barselona odigrali su u svojoj istoriji mnoge epske mečeve, a katalonski klub je do ove sinoć imao tek dve pobede u "Pioniru" od osam odigranih.

Republika Srpska 22.11.2013 | 07:38
Partizan i Barselona odigrali su u svojoj istoriji mnoge epske mečeve, a katalonski klub je do ove sinoć imao tek dve pobede u "Pioniru" od osam odigranih. Čini se da Barselona nikada nije lakše pobedila Partizan, koji sa "kratkom klupom" i nedostatkom rotacije, i pre svega velikim umorom, nije uspeo da se suprotstavi raspoloženim igračima katalonskog kluba, a pre svih Alehandru Abrinesu i Džejkobu Pulenu. Partizan - Barselona 64:82 (17:11, 15:27, 12:26, 20:18) u 6. kolu Grupe A Evrolige. I da je Partizan kompletan teško je da bi mogao da se nada trijumfu protiv ovakve Barselone, koja je izvukla pouke od iznenađujućeg poraza na svom terenu od Nantera. Poraz koji je više zabrinuo Partizan, nego Barselonu, jer katalonski klub ima kvalitet za mnogo više od pukog prolaza u narednu fazu Evrolige. Utisak je da je Partizan veću šansu propustio u onoj utakmici u Barseloni, na otvaranju nove sezone kada je mogao i da napravi "brejk". Na energiju i podršku navijača Partizan je odigrao prvu četvrtinu i dobio je 17:11, nakon serije od 9-0. I Tarens Kinzi je tada još mogao da doprinese u napadu. Ali, onda je Alehandro Abrines preuzeo konce igre u svoje ruke. Pogađao je sa distance, a priključio mu se Džejkob Pulen koji je iskoristio svaki sekund proveden na parketu. Snažni Džoi Dorsi je potpuno zatvorio reket, pa se činilo čak da je po Partizan bolje kad je u igri Ante Tomić! Partizan, dok je imao snage, parirao Barseloni, koja je od treće četvrtine potpuno dominirala i u odbrani i u napadu. Trojkama Pulena (nakon što mu se lopta odbila u ruke), a potom i Abrinesa sa osam metara(!) Barselona je prelomila utakmicu, iako su bili tek uvodni minuti u drugom poluvremenu. Tada je bilo 50:36, a Partizan je počeo da gubi energiju... Probao je Duško Vujošević sa zonskom odbranom 1-3-1, ali protiv ovakve Barselone to je bilo ravno samoubistvu. Barselona je tu zonu sjajno probijala, "bušila", Dorsi je carovao pod košem, a maštoviti spoljni igrači su lako pronalazili rupe u statičnoj odbrani crno-belih. Osim Bogdana Bogdanovića koji je postigao 24 poena, donekle Dragana Milosavljevića, nedovoljno opravljenog Kinzija i poslovično borbenog Lovernja (12 skokova u napadu), Partizanu nedostaje još nekoliko igrača da povuku. Centri su, ne računajući Lovernja opet zakazali, postigavši ukupno osam poena (Gagić 6, Musli 2, Milutinov 0). Koliko je Barselona trenutno jača od Partizana pokazuje i to da je igralo svih 12 igrača i svi su se, osim Crnogorca Marka Todorovića, upisali u listu strelaca.