Ђоковић у полуфиналу Пекинга!

После 6:1, 6:2 за 53 минута, најбољи српски тенисер сачувао наду да ће одбраном круне још једну недељу остати најбољи тенисер планете.

Република Српска 04.10.2013 | 15:49
После 6:1, 6:2 за 53 минута, најбољи српски тенисер сачувао наду да ће одбраном круне још једну недељу остати најбољи тенисер планете.Стигао је у полуфинале, а тамо га чека Ришар Гаске! Резултатски и играчки, Сема Кверија је почистио. Било је 6:1, 6:2! За сада резултатски, Новак гура по плану у Пекингу, што се игре тиче, а да није било црних минута против Вердаска у осмини финала, могло би се овогодишње учешће назвати беспрекорним. За Кверија, који је некако успео да избегне трећу пут у историји дуела са Новаком пораз са нулом у једном сету, али ни један гем освојен у уводном делу није довољна сатисфакција. Свега 53 минута било је довољно да Новак поново високо подигне руке на опште одушевљење Кинеза у хали. Статистички гледано, у једној речи – доминација: Што се бројки тиче: Асови 8:4, први сервис 75%: 58%, одузети сервиси 4:0, оени 62:31. Новак наставља свој шоу и све је ближи новом дуелу са Рафаелом Надалом који је раније данас победио после преокрета Фабија Фоњинија и драстично се примакао првом месту АТП листе.