Đoković u polufinalu Pekinga!

Posle 6:1, 6:2 za 53 minuta, najbolji srpski teniser sačuvao nadu da će odbranom krune još jednu nedelju ostati najbolji teniser planete.

Republika Srpska 04.10.2013 | 15:49
Posle 6:1, 6:2 za 53 minuta, najbolji srpski teniser sačuvao nadu da će odbranom krune još jednu nedelju ostati najbolji teniser planete.Stigao je u polufinale, a tamo ga čeka Rišar Gaske! Rezultatski i igrački, Sema Kverija je počistio. Bilo je 6:1, 6:2! Za sada rezultatski, Novak gura po planu u Pekingu, što se igre tiče, a da nije bilo crnih minuta protiv Verdaska u osmini finala, moglo bi se ovogodišnje učešće nazvati besprekornim. Za Kverija, koji je nekako uspeo da izbegne treću put u istoriji duela sa Novakom poraz sa nulom u jednom setu, ali ni jedan gem osvojen u uvodnom delu nije dovoljna satisfakcija. Svega 53 minuta bilo je dovoljno da Novak ponovo visoko podigne ruke na opšte oduševljenje Kineza u hali. Statistički gledano, u jednoj reči – dominacija: Što se brojki tiče: Asovi 8:4, prvi servis 75%: 58%, oduzeti servisi 4:0, oeni 62:31. Novak nastavlja svoj šou i sve je bliži novom duelu sa Rafaelom Nadalom koji je ranije danas pobedio posle preokreta Fabija Fonjinija i drastično se primakao prvom mestu ATP liste.