“Амери” савладали БиХ

Пријатељска утакмица селекција Босне и Херцеговине и Сједињених Америчких Држава завршена је резултатом 4:3 за госте.

Република Српска 15.08.2013 | 07:30
Пријатељска утакмица селекција Босне и Херцеговине и Сједињених Америчких Држава завршена је резултатом 4:3 за госте.Иако борбени и инспирисани, посебно у првом полувремену, играчи Босне и Херцеговине против 19. селекције свијета претрпјели су пораз. Змајеви су на почетку створили притисак и изборили неколико корнера, да би већ у 8. минути дошли до водства. Стријелац је био Един Џеко из другог покушаја. Избјегао је офсајд замку и након што му је Хоwард одбранио први шут, други је био неодбрањив. Са чврстом и сигурном игром изабраници селектора Сафета Сушића наставили су и након водства. Други гол стигао је у 30. минути, када је Ведад Ибишевић након убацивања Звјездана Мисимовића лопту главом скренуо у мрежу с мале удаљености. Са 2:0 отишло се на одмор и око 30.000 навијача на стадиону Кошево у добром расположењу чекало је наставак меча. Чак четири измјене извео је Сушић на почетку другог полувремена. Умјесто Рахимића у игру је ушао Захировић, умјесто Салиховића Стевановић, умјесто Спахића Шуњић, а умјесто Ибишевића Вршајевић. Мисимовић је преузео капитенску траку, а формација се промијенила и појачана је одбрана. Гости су у првом дијелу имали неколико лијепих прилика, преко Јохнсона, Алтидореа, Цамерона, а у другом полувремену су их почели реализовати. Већ у 55. минути Алтидоре је асистирао, а Јохнсон матирао Беговића за 2:1. Само четири минуте касније услијело је изједначење. За 2:2 погодио је сјајни Алтидоре. Американци су снагу показали и у наставку, а расположени Алтидоре растужио је навијаче БиХ у 84., па потом у 86. минути, када је постигао хат-трицк.