“Ameri” savladali BiH

Prijateljska utakmica selekcija Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država završena je rezultatom 4:3 za goste.

Republika Srpska 15.08.2013 | 07:30
Prijateljska utakmica selekcija Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država završena je rezultatom 4:3 za goste.Iako borbeni i inspirisani, posebno u prvom poluvremenu, igrači Bosne i Hercegovine protiv 19. selekcije svijeta pretrpjeli su poraz. Zmajevi su na početku stvorili pritisak i izborili nekoliko kornera, da bi već u 8. minuti došli do vodstva. Strijelac je bio Edin Džeko iz drugog pokušaja. Izbjegao je ofsajd zamku i nakon što mu je Howard odbranio prvi šut, drugi je bio neodbranjiv. Sa čvrstom i sigurnom igrom izabranici selektora Safeta Sušića nastavili su i nakon vodstva. Drugi gol stigao je u 30. minuti, kada je Vedad Ibišević nakon ubacivanja Zvjezdana Misimovića loptu glavom skrenuo u mrežu s male udaljenosti. Sa 2:0 otišlo se na odmor i oko 30.000 navijača na stadionu Koševo u dobrom raspoloženju čekalo je nastavak meča. Čak četiri izmjene izveo je Sušić na početku drugog poluvremena. Umjesto Rahimića u igru je ušao Zahirović, umjesto Salihovića Stevanović, umjesto Spahića Šunjić, a umjesto Ibiševića Vršajević. Misimović je preuzeo kapitensku traku, a formacija se promijenila i pojačana je odbrana. Gosti su u prvom dijelu imali nekoliko lijepih prilika, preko Johnsona, Altidorea, Camerona, a u drugom poluvremenu su ih počeli realizovati. Već u 55. minuti Altidore je asistirao, a Johnson matirao Begovića za 2:1. Samo četiri minute kasnije uslijelo je izjednačenje. Za 2:2 pogodio je sjajni Altidore. Amerikanci su snagu pokazali i u nastavku, a raspoloženi Altidore rastužio je navijače BiH u 84., pa potom u 86. minuti, kada je postigao hat-trick.