Општа туча ватерполиста Србије и Канаде, меч прекинут

Дуел у Едмонтону је прекинут у последњој четвртини код вођства нашег тима од 7:6, инцидент иницирали арбитри катастрофалним критеријумом суђења .

Република Српска 24.06.2013 | 14:11
Дуел у Едмонтону је прекинут у последњој четвртини код вођства нашег тима од 7:6, инцидент иницирали арбитри катастрофалним критеријумом суђења . Пријатељски меч у Едмонтону између ватерполо репрезентација Србије и Канаде прекинут је 4,41 минута пре краја код вођства наше селекције 7:6 (3:1, 1:1, 2:1, 1:3). Разлог је општа туча као резултат катастрофалног суђења и грубе игре канадских играча. - Судије су упропастиле меч. Били су изразито домаћински настројени, посебно после нашег вођства 6:2 у трећем минуту трећег дела. После тога наше игре готово да није било јер је све чињено да домаћин избегне тежак пораз - каже Горан Чанковић тим лидер наше селекције. У последњем делу меча досуђено је обострано искључење Удовичићу и Мек Лероју. Одмах затим је искључен Стефан Митровић па су домаћини искористили да изједначе на 6.6. У наредном нападу гол је постигао Никола Рађен и тог момента је настала гужва после којег је меч прекинут. - Требало би да играмо у уторак увече другу утакмицу али још ћемо да видимо у којем обиму ћемо да наставимо рад са Канађанима - закључио је Чанковић. Србија је играла у саставу: Б. Митровић, Шапонњић, Марковић 1, Удовичић 1, Ћук, Д.Пијетловић, Мандић 1, Убовић 1, Радјен 1, Филиповић 1, С.Митровић, Дедовић, Рашовић. ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ