Opšta tuča vaterpolista Srbije i Kanade, meč prekinut

Duel u Edmontonu je prekinut u poslednjoj četvrtini kod vođstva našeg tima od 7:6, incident inicirali arbitri katastrofalnim kriterijumom suđenja .

Republika Srpska 24.06.2013 | 14:11
Duel u Edmontonu je prekinut u poslednjoj četvrtini kod vođstva našeg tima od 7:6, incident inicirali arbitri katastrofalnim kriterijumom suđenja . Prijateljski meč u Edmontonu između vaterpolo reprezentacija Srbije i Kanade prekinut je 4,41 minuta pre kraja kod vođstva naše selekcije 7:6 (3:1, 1:1, 2:1, 1:3). Razlog je opšta tuča kao rezultat katastrofalnog suđenja i grube igre kanadskih igrača. - Sudije su upropastile meč. Bili su izrazito domaćinski nastrojeni, posebno posle našeg vođstva 6:2 u trećem minutu trećeg dela. Posle toga naše igre gotovo da nije bilo jer je sve činjeno da domaćin izbegne težak poraz - kaže Goran Čanković tim lider naše selekcije. U poslednjem delu meča dosuđeno je obostrano isključenje Udovičiću i Mek Leroju. Odmah zatim je isključen Stefan Mitrović pa su domaćini iskoristili da izjednače na 6.6. U narednom napadu gol je postigao Nikola Rađen i tog momenta je nastala gužva posle kojeg je meč prekinut. - Trebalo bi da igramo u utorak uveče drugu utakmicu ali još ćemo da vidimo u kojem obimu ćemo da nastavimo rad sa Kanađanima - zaključio je Čanković. Srbija je igrala u sastavu: B. Mitrović, Šaponnjić, Marković 1, Udovičić 1, Ćuk, D.Pijetlović, Mandić 1, Ubović 1, Radjen 1, Filipović 1, S.Mitrović, Dedović, Rašović. VEČERNJE NOVOSTI