I. Sarajevo proslavlja Badnje veče i dočekuje Božić
Uz prazničnu atmosferu, poštovanje svih običaja i porodično okupljanje gradjani Istočnog Sarajeva proslavljaju Badnje veče i dočekuju Božić.
Republika Srpska 06.01.2025 | 18:35
Nakon svih jutarnjih i dnevnih običaja za Badnji dan, veliki broj vjernika okupio se u Hramu Svetog Arhanglela Gavrila u Palama, gdje su prisustvovali večernjem bogosluženju, osveštanju i nalaganju badnjaka.
Za sve mališane u ovom hramu organizovano je i tradicionalno pijukanje, uz koje su se oni veselili, družili i skupljali slatkiše.
Nakon nalaganja badnjaka, druženje vijernika se nastavilo uz kuvano vino i vatromet, koji je na neki način najavio sutrašnji najradosniji hrišćanski praznik Božić.
Večernje bogosluženje, osvećenje i nalaganje badnjaka, održano je u skoro svim crkvama i hramovima na području Grada Istočno Sarajevo.
Komentari / 1
Ostavite komentarSloboda
06.01.2025 20:59Neka nam je sretno badnje veče ibožić
ODGOVORITE