WB: Voznijacki povela 4:0, pa ispala!

Od 50. na svetu! Kineskinja Šuai Ženg izbacila je 14. nositeljku Vimbldona Karolinu Voznijacki.  Raonić lako do osmine finala! Miloš Raonić plasirao se u četvrto kolo Vimbldona, pošto je posle tri seta pobedio Rejlija Opelku – 7:6 (1), 6:2, 6:1.

Tenis 05.07.2019 | 13:58
Ženg je nadigrala Dankinju u dva seta 6:4, 6:2 za manje od sat i po igre.

Kineskinja, koja je trenutno 50. na ATP listi, u osmini finala će igrati protiv bolje iz duela između Dajane Jastremske i Viktorije Golubić.

Voznijacki je uspela da ispusti vođstvo od 4:0 i tri brejk šanse u petom gemu, a nije joj bilo dovoljno ni što je napravila brejk i na startu drugog seta.

Raonić lako do osmine finala. Miloš Raonić plasirao se u četvrto kolo Vimbldona, pošto je posle tri seta pobedio Rejlija Opelku – 7:6 (1), 6:2, 6:1.

Kanadski teniser u borbi za četvrtfinale igraće protiv Kevina Andersona ili Gvida Pelje.

Raonić je samo u prvom setu imao problema, ali kada ga je osvojio sve je bilo mnogo lakše za njega.

Drugi set dobio je za pola sata, a za treći mu je bilo potrebno svega dvadeset minuta. Opelka, koji je u drugom kolu pobedio Stana Vavrinku, nije uspeo da napravi još jedno iznenađenje.