Milojević nakon 5:0: Zasluženo, ali možda i previsoko!

Zvezdin trener zadovoljan jer su njegovi fudbaleri pokazali ozbiljnost, ali misli da Vojvodina i nije zaslužila "petardu".  Krivokapić: Pohvalio sam Zvezdu, ali zašto izvrćete? "Neko je pre utakmice preokrenuo moje reči, što nije bilo baš prijatno", kazao je Radovan Krivokapić nakon ubedljivog poraza od Crvene zvezde (5:0).

Fudbal 02.05.2019 | 08:45
Milojević nakon 5:0: Zasluženo, ali možda i previsoko!
Raspoloženi su bili Zvezdini fudbaleri za igru u Novom Sadu. Vojvodina je savladana 5:0, pa je za odbranu šampionske krune potrebna još samo jedna pobeda u preostale tri utakmice.

Trener Vladan Milojević pohvalio je svoje fudbalere za pristup, ali ne misli da je "petarda" u mreži Novosađana pravi odraz stanja na terenu.

"Mislim da je naša pobeda zaslužena. Možda je rezultat previsok i nije odraz pravog stanja na terenu. Utakmica je bila vrlo tvrda tokom prvog dela prvog poluvremena, što sam rekao i igračima u pauzi, i nismo mogli da dođemo do željene igre, jer nam je Vojvodina jako dobro parirala", rekao je Milojević posle utakmice.

Utakmicu je obeležio sjajan pogodak Pavkova za 1:0, kada je visoki napadač crveno-belih primio loptu na grudi, a potom pre nego što je pala na zemlju snažno šutirao pod prečku.

"Kada Pavkov postigne gol kakav se retko viđa i koji želim što pre ponovo da vidim i kada smo poveli 2:0 posle lepe akcije, onda je bilo mnogo laške. Vojvodina je morala da rizikuje u nastavku kako bi bilo šta uradila i tako nam je davala prostor. Posebno mi je drago što su moji igrači pokazali ozbiljnost i mislim da svaki put kada imamo ovakav pristup, onda se ne dovodi pitanje pobednika u domaćem prvenstvu".

Potom je Zvezdin trener još jednom pohvalio ekipu rivala.

"Sigurno da Vojvodina ima vrlo kvalitetnu i verovatno najmlađu ekipu u ligi, kojoj je sam ulazak u plej-of velika stvar. Kvalitetne utakmice su joj baza za budućnost, ima potencijal iz svoje škole fudbala i kolega Krivokapić hrabro vodi ekipu, što nije uopšte lako. Verujem da će sledeće sezone biti ozbiljan kandidat za sam vrh tabele".

Prvi "meč loptu" za odbranu titule Crvena zvezda ima u nedelju od 18 časova, kada će na svom stadionu igrati protiv Mladosti iz Lučana.

Krivokapić: Pohvalio sam Zvezdu, ali zašto izvrćete? "Neko je pre utakmice preokrenuo moje reči, što nije bilo baš prijatno", kazao je Radovan Krivokapić nakon ubedljivog poraza od Crvene zvezde (5:0).

Navijači Vojvodine nisu bili zadovoljni zbog količine "lepih reči" koje su stigle na račun Crvene zvezde od njihovog trenera Radovana Krivokapića, koji je više puta naglasio da su "vrh domaćeg i regionalnog fudbala" i da su u ovom trenutku daleko ispred Novosađana.

To se ujedno videlo i na današnjoj utakmici u kojoj je Crvena zvezda bez ikakvih problema slavila 5:0 (2:0), golovima Pavkova, Vukanovića, Bena i Joveljića, dvostrukog strelca.

Vladan Milojević je pohvalio mlade igrače Vojvodine i kazao da njegov kolega Radovan Krivokapić radi dobar posao, dok se trener "stare dame" na početku konferencije za medije kiselo nasmejao i naveo da treba da čestita Crvenoj zvezdi, ali da "ne sme da pretera".

"Neko je pre utakmice preokrenuo moje reči, što nije bilo baš prijatno. Ljudi, bavite se sobom i slušajte dobro šta se kaže, a ne da se izvrću reči. Tokom prethodna dva-tri dana, dobijao sam razne poruke, pa i pitanje da li sam vojvodinaš ili nisam. O tome ne bih pričao previše, već ću samo kratko reći svaka čast Crvenoj zvezdi", počeo je Krivokapić svoje izlaganje.

I onda se okrenuo fudbalu...

"Danas ste videli jednu mladu ekipu, koja je opet dala sve od sebe u ovom trenutku, što smo i najavljivali posle ostvarivanja našeg primarnog cilja i plasmana u plej-of, koji je za Vojvodinu trenutno kao borba za Ligu šampiona", dodao je on.

Trener Vojvodine je kazao i da je Crvena zvezda pokazala nivo fudbala "kome nisu mogli da pariraju", iako je bilo par trenutaka u kojima su "mogli da kazne njihovu opuštenost".

Ipak, nisu uspeli u tome i ubedljivo su poraženi...

"Međutim, odlika velikih ekipa jeste da iskoriste svoju prvu šansu, kao što su to danas oni uradili, a mi nažalost nismo. Ovo je još jedna utakmica u nizu iz koje treba da izvučemo pouke, izađemo jači iz svega i naravno, spremamo se za narednu sezonu".

Inače, "sporna izjava" o kojoj je Radovan Krivokapić govorio desila se nakon poraza na gostovanju u Lučanima (3:1), kada se trener Vojvodine dotakao i meča sa Zvezdom.

Od 2:20 na ovom snimku.



Izvor: mondo.rs

Komentari / 0

Ostavite komentar