Lični, srpski i timski rekord za Nikolu, ali poraz!

Jokić sjajan – 43 poena, 12 skokova, 9 asistencija, ali sa Sparsima će igrati i 7. meč! Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su šesti meč prve runde plej-ofa zapadne konferencije NBA lige na gostovanju San Antoniju - 120:103.  Nikola Jokić je odigrao gotovo savršen meč protiv San Antonija, ali na kraju ne može do kraja da se raduje pošto nije imao dobar doprinos saigrača, tako da će o učesniku polufinala Zapada odlučivati "majstorica".  Nikola Jokić zauvek - rekord karijere i franšize, ali ni to nije bilo dovoljno! I opet samo jedna asistencija za tripl-dabl.

Košarka 26.04.2019 | 11:00
Lični, srpski i timski rekord za Nikolu, ali poraz!
Trenutni rezultat u seriji je 3:3, a sedma utakmica igraće se u noći između subote i nedelje u Denveru.

Nikola Jokić je odigrao fantastičnu utakmicu, postigao je 43 poena (19-30 šut iz igre, 2-6 za tri), uz 12 skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i jednom blokadom.

Nažalost navijač Nagetsa i Nikole Jokića utisak je da je šestu utakmicu izgubio trener Denvera Majk Meloun koji je svog najboljeg igrača ostavio na klupi na kraju treće i početkom četvrte četvrtine kada se lomio rezultat i kada je San Antonio iskoristio prisustvo rezervi gostiju na parketu da stekne prednost od deset poena, koja se kasnije uvećavala sve do nedostižnih +18. Ušao je u međuvremenu Jokić u igru, ali više nije mogao da poveže redove Nagetsa i jedino mu je preostalo da popravi svoj učinak jer raspoloženih saigrača gotovo da više nije ni bilo. Jokić je sa ova 43 poena postavuio rekord franšize u plej-ofu.

U poraženom timu Džamal Marej je postigao 16 poena, tri skoka i šest asistencija, Heris je dodao 14 poena i Milsap, koji je dobro otvorio utakmicu pa stao, još 12.

San Antonio je do pobede vodio Lamarkus Oldridž sa 26 poena, 10 skokova i pet asistencija. Poen manje imao je Demar Derouzan, uz sedam skokova i sedam asistencija, a 19 poena upisao je Rudi Gej.

Rezultati prethodnih mečeva:

Denver – San Antonio 96:101
Denver – San Antonio 114:105
San Antonio – Denver 118:108
San Antonio – Denver 103:117
Denver – San Antonio 108:90

Serija Denvera i San Antonija odlazi u sedmi meč!

Uprkos strašnoj partiji Nikole Jokića koji je u Teksasu zabeležio 43 poena (19/30), 12 skokova i devet asistencija, to nije bilo dovoljno Nagetsima da u gostima okončaju prvu rundu plej-ofa, nego će se vratiti još jednom pred navijače u "Pepsi centru".

Spursi su u poslednjoj deonici napravili seriju 17:2 kojom su "debelo odmakli" Denveru, za ubedljivu pobedu (120:103), iako je u redovima Nagetsa bio daleko najbolji igrač meča.

U noći između četvrtka i petka Jokić je sa pomenuta 43 poena popravio svoj dosadašnji lični rekord u NBA ligi (41), oborio je rekord franšize Denvera u plej-of utakmicama, dok je "srušio" i plafon za srpske igrače u Americi.

Dosadašnji rekorder za naše košarkaše držao je Peđa Stojaković koji je upisao 42 poena protiv Šarlota sada već davne 2006. godine.

"Ne znam, najvažnije je da tim pomeđuje... Treba samo da dobijemo tu sedmu utakmicu. Jeste ovo verovatno moja najbolja partija karijere, ali to nije dovoljno", skroman je bio Jokić.

Raspoloženje u ekipi Denvera pokvarila je "klupa" pošto nije imala doprinos kakav se očekivao, Mejson Plamli je ubacio pet poena, Monte Moris četiri, dok su se Bizli i Barton ispromašivali zajednički ubacivši dva koša (2/13).

Kao retko kada do sada Jokić je preuzeo košgetersku odgovornost i šutirao je 30 puta ka košu rivala za 38 minuta na parketu, dok ga je tu pratio i Džamal Marej.

Plejmejker Nagetsa ubacio je 16 poena (7/18) uz šest asistencija, dok su Heris (14) i Milsap (12) bili još dvocifreni, ne i dovoljno kako bi se nosili sa Spursima koji su bili u boljem ritmu u najvećem delu utakmice.

Do pobede ih je predvodio Lamarkus Oldridž sa 26 poena i 10 skokova, jedan manje poen imao je Demar Deroza, dok je sa klupe 19 poena ubacio Rudi Gej.

"Majstorica" će se igrati u noći između subote i nedelje od 4.00 po našem vremenu.

Pobednika u polufinalu Zapada očekuje Portland koji je izbacio Oklahomu (4:1).



Možda je Nikola Jokić stao mnogima na žulj zbog odluke da propusti Evrobasket u Istanbulu, ali odavno smo sigurni da će ga mnogi praviti od blata kada bude zaigrao za Srbiju na Svetskom kupu u Kini! Jer, budite sigurni u to, Srbija odavno nije imala košarkaša poput momka iz Sombora!

Nikola Jokić je ostavio iza sebe najblistaviju noć u dosadašnjoj NBA karijeri, ali nažalost ni ona nije bila dovoljna da se konačno overi plasman u polufinale Zapadne konferencije. Rekord karijere, rekord franšize u plej-ofu, ali na kraju Sparsi su na svom terenu izvukli živu glavu, slavili sa 120:103 i zakazali majstoricu u Denveru...

Bićemo neobjektivni, jer je zaista baš šteta što Jokić ovu partiju nije krunisao i overavanjem prve runde plej-ofa... Jer, kada utakmicu završite sa 43 poena (19/30 iz igre), te 12 skokova, devet asistencija (umalo tripl-dabl), dve ukradene i jednom blokiranom loptom, teško da može bolje... Jokić je tako oborio lični rekord, ali i postavio lestvicu najviše u klupskoj istoriji kroz plej-of. Dosad su na vrhu lestvice bili Karmelo Entoni i legendarni Aleks Ingliš sa po 42 poena, s tim što je nekadašnji osmostruki Ol star to učinio dva puta.

Nije se, jednostavno, moglo protiv svega što je ovog puta Greg Popovič imao spremno za srpskog asa. Lamarkus Oldridž je ubacio 26, a Demar Derozan 25 poena u pobedi kojom je San Antonio produžio seriju... Zajedno su iskombinovali 51 poen, 17 skokova i 12 asistencija, što je na kraju anuliralo učinak najboljeg igrača Denvera.

Jokić je od svojih 43 poena čak 27 ubacio u drugom poluvremenu, čime je postavio treći najviši učinak u ovogodišnjem doigravanju, posle 50 poena Demijana Lilarda i 45 poena Kevina Duranta. Klupa Denvera je ovog puta podbacila. Niko nije uspeo da ubaci više od pet poena, što je nateralo igrače iz startne petorke da izvuku svoj maksimum. A, ni oni nisu briljirali... Džamal Mari je ubaio 16, Gari Haris 14, a Pol Milsap 12. Tori Kreg, koji je neretko bio džoker Majkla Melouna, stao je samo na pet poena.

S druge strane Rudi Gej je doneo mnogo toga kao rezervista, a meč je završio s 19 poena. Klupa Sparsa na kraju je doprinela pobedi s 36 poena, dok su drugopozivci Nagetsa imali samo 13...

To je na kraju bio i tas na vagi u korist domaćeg sastava, koji se suočio sa „biti ili ne biti situacijom“. Ipak, preiskusni su igrači Sparsa, kao i njihov šef, da ovakve mečeve ne mogu da reše u svoju korist... Denver je vođstvo u svojim rukama imao samo u kratkom intervalu pred kraj prvog poluvremena. Ekipa iz Teksasa je i to brzo obrisala i celo drugo poluvreme vodila, da bi se Denverova igra potpuno raspala u poslednjem kvartalu, kada je razlika dostigla maksimalnu distancu od 21 poena (110:89).

Majstorica je na programu u noći između subote i nedelje od 04.00, a domaćin je Denver. 



Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport

Foto: Reuters

Komentari / 0

Ostavite komentar