LK: Porto srušio Benfiku i ušao u finale!

Ovo je Portovo vreme! Šampion srušio Benfiku i otišao u finale Liga kupa! Slavlje Zmajeva u velikom derbiju - 3:1.

Fudbal 22.01.2019 | 23:22
Ovo je Portovo vreme. Šampion Portugalije i lider aktuelne šampionske trke savladao je najvećeg rivala Benfiku u polufinalu Liga kupa u Bragi i obezbedio plasman u veliko finale - 3:1 (2:1).

Ekipa Serđa Konseisaa bila je mnogo bolji protivnik na Munisipalu, što je na kraju krunisala i zasluženim slavljem. Sa druge strane, velikan iz Lisabona će se truditi što pre da zaboravi ovo veče, kako se ovaj loš psihološki momenat ne bi odrazio i na rezultate u prvenstvu.

Porto je vodio golom Braimija, Rafa Silva je uspeo na kratko da izjednači, ali je konačan rezultat prvog poluvremena (2:1) postavio odlični Musa Marega.

Benfika je krenula ofanzivno u nastavku, pripretili su Seferović i Rafa Silva, ali su onda ti naleti polako postajali sve slabiji, što su igrači Porta iskoristili i preko rezerviste Fernanda došli do zaslužene pobede.

Porto će u finalu igrati sa pobednikom sutrašnjeg polufinalnog okršaja između Brage i Sportinga.