Cvajta: Keln izgubio, HSV jesenji prvak!

Bohum iznenadio Jarčeve u poslednjem kolu prvog dela sezone. . .

Fudbal 21.12.2018 | 21:05
Hamburger je jesenji prvak u Cvajti. Nekadašnji šampion Evrope igra tek sutra, ali pitanje tima koji će zimovati na vrhu rešio je onaj klub koji najčešće bio na vrhu ove jeseni - Keln. Jarčevi su pred svojim navijačima doživeli neočekivan poraz od Kelna (2:3) i to posle pet vezanih ubedjivih pobeda.

Nekoliko dana unazad spekulisalo se da li će najbolji strelac Kelna Simon Terode moći da igra zbog povrede kuka, čak su mu se davala male šanse, ali strelac neverovatnih 25 pogodaka ove sezone uspeo je da se oporavi, zaigra i stigne do svog 26 gola. Prvi nemački golgeter u ovoj godini postigao je pogodak u 24. minutu posle kardinalne greške odbrane Bohuma. Bio je to gol za 1:1. Prethodno je Lukas Hinterzer doveo goste do vođstva.

Pošto je Terode izjednačio na onakav način očekivalo se da će četa Robina Duta klonuti pre svega na psohološkom planu, međutim to se nije dogodilo. Austrijski napadač i bivši igrač Ingolštata Lukas Hinterzer po drugi put je matirao Tima Horna u 58. minutu, da bi Sidni Sem 11 minuta kasnije rešio sve dileme - 1:3.

Keln je do kraja samo ublažio poraz pogotkom Marsela Risea.