BEL. Štrumpfovi ukočili Briž!

Ali titula je i dalje na putu ka zapadnoj Flandriji! Genk na svom terenu osvojio bod protiv velikana.

Fudbal 27.04.2018 | 23:51
Klub Briž se približava novoj tituli, pa sebi može da dozvoli i poneki, uslovno rečeno, kiks. Tako je u petak uveće odigrao 1:1 na gostovanju kod Genka u meču prvog kola šestog kola plej-ofa.

To je Brižu bio drugi uzastopni nerešeni rezultat, ali i dalje ima osetnu prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Anderhleht.

Zanimljivo, ovo je bio peti put u poslednjih šest okršaja da Briž nije uspeo da savlada Genk.

Posle nešto slabijeg prvog poluvremena, gostujuća ekipa je prva stigla do gola u nastavku utakmice.

Igrao se 65. minut kada je Vesli iskoristio dobro dofavanja Abdulaja Dijabija i doveo Briž do prednosti.

Ipak, radost gostujućih navijača trajala je samo četiri minuta, pošto je u 69. izjednačio Leandro Trosar, a u ulozi asistenta našao se Klinton Mata.