LE: Prošli Lacio, Lion, Atletiko, ispao Napoli! I još...

Italija podeljena: Super Ćiro 31/31! Sari, titula ili sramota! Bane oplavio Brendana Rodžersa! Atletiko, Lion i Sporting rutinski! "Petarda" u Rimu, Napoli ispao, Bane "slavio"! Lacio uz het-trik Imobile prošao dalje. Napoliju pirova pobjeda u Lajpcigu. Lion slavio u Španiji. Zenit siguran protiv Seltika. . .

Fudbal 22.02.2018 | 21:35
LE: Prošli Lacio, Lion, Atletiko, ispao Napoli! I još...
U devet odigranih revanš utakmica šesnaestine finala Lige Evrope pogodaka nije bilo samo u Kijevu.

Počinjemo u Italiji...

Lacio je u Bukureštu primio gol u 15. minutu, imao inicijativu do kraja susreta, napravio nekoliko odličnih prilika, ali je rumunski "zid" izdržao i u Rim došao sa jednim golom viška.

Ipak, čini se bez "zida".

Ćiro Imobile je u 5. minutu izašao "oči u oči" sa golmanom i poslao loptu preko gola, ali "Capocanoniere" Serije A nije bio tako milostiv samo minutu kasnije kada je "poravnao" rezultat. Lacio je kao i u prvom susretu, napadao u valovima, češće promašivao ali ipak, za razliku od prvog meča, pogađao. Do odlaska na odmor gol je postigao štoper Bastos, a Imobile je dodao još jedan.

Svaku dilemu je u drugom poluvremenu otklonio Felipe Anderson milimetarski preciznim udarcem sa 20 metara, a "petardu" i het-trik je kompletirao Ćiro Imobile u 67. minutu.

Počasni gol za Rumune je postigao Gnoere, koji je bio strijelac i u prvom meču, za konačnih: Lacio - Steaua 5:1.

Napolitanci su u prvom meču igrali sa kombinovanim sastavom i time jasno dali do znanja da je njihov primarni cilj Skudeto, pa je "šareni" sastav RB Lajpcig sa lakoćom savladao 3:1.

U ovoj utakmici to nije bio slučaj, naprotiv.

Tim Mauricia Sarija je na "Red Bul Areni" slavio golovima Pjotra Zjelinskog i Lorenca Insinjea, ali Lajpcig zbog tri postignuta gola u gostima ide dalje.

Na "prijatnih" -14 stepeni u Sankt Peterburgu Zenit je u vođstvo na svoj rođendan doveo Branislav Ivanović u 8. minutu nakon što je bio najviši poslije kornera Leandra Paredesa, da bi drugi gol i "prednost" donio Daler Kuzjajev koji je raketom sa 30 metara probušio Dorusa de Vrija.

Kapiten reprezentacije Srbije je asistirao za treći gol koji je postigao Aleksandar Kokorin za konačnih: Zenit - Seltik 3:0.

Atletiko je na "Vanda Metropolitano" došao sa prednošću od tri gola razlike iz prvog susreta pa je revanš bio samo puka formalnost. Ipak, "jorgandžije" su navijače obradovale već u 7. minutu kada je pomalo zaboravljeni Kevin Gamerio sjajnim udarcem sa 25 metara postavio konačni rezultat.

Andrija Pavlović je odigrao svih 90 minuta za Kopenhagen.

Sporting je u Lisabonu poveo u 3. minutu kada je pogodio Bas Dost, da bi Astana izjednačila u 37. preko Marina Tomasova.

Prednost ekipi Žuana Žesusa vratio je Bruno Fernandes golovima u 53. i 63. minutu, a prvi je bio zaista spektakularan!

Kazahstanci su do kraja meča poravnali rezultat preko Tvumasija i Šomka, ali Sporting ide dalje. Za Astanu su nastupili srpski internacionalci Đorđe Despotović i Nenad Erić.

Finale Lige Evrope ove sezone se igra na "Grupama Stadionu" u Lionu, a Olimpik je zadržao šanse da se u njemu nađe pošto je na "El Madrigalu" slavio sa 1:0 golom Lasine Traorea.

Dinamo i AEK su u Kijevu, nakon 1:1 u Atini, odigrali bez pogodaka pa su prolaz u narednu rundu izborili Ukrajinci.

Ranije danas Lokomotiva je u Moskvi minimalnim rezultatom savladala Nicu i izborila prolaz dalje, dok je Crvena zvezda u srijedu kao gost eliminisana od CSKA.

Neko mora da je natrljao nos Mauriciju Sariju posle 1:3 na San Paolu. Jeste skudeto prioritet, ali Napolitanci jednostavno ne mogu da trpe da ih “tamo neki” Lajcpig sramoti po Evropi. Pa iako se očekivalo da će se Napoli večera skloniti sa puta Nemcima i koncetrisati se samo na šampionsku trku sa Juventusom u Seriji A, Marek Hamšik i drugovi naterali su fudbalere Lajpciga da posumnjaju u delotvornog Red Bulovog čarobnog napitka. Srećom po njih, Napoli je prekasno stavio stopalo na papučice za gas, pa mu je osmina finala Lige Evrope izmakla za gol - samo 2:0 na istoku Nemačke.

Gol manje u gostima presudio je Napolitancima. A malo je nedostajalo. U 32. minutu kada je Pjotr Zjelinski natrčao na odbitak posle sjajne akcije Hamšika, Drisa Mertensa i Lorenca Insinjea, ali nije bio dovoljan, iako su gosti kao osice obigravali oko kaznenog prostora Lajpciga. Tu silnu inicijativu uspeli su da golom krunišu još samo u 82. minutu posle sjajne kontre, odličnog centaršuta Hozea Kaljehona i još bolje realcije Insinjea.

Ništa se tu domaći nisu pitali. Međutim, Napolitanci su na kraju na teži način naučili koliko teško može da bude svako opuštanje u Evropi, a za onaj poraz u Napulju - posebno za onaj pogodak Tima Vernera u drugom minutu sudijske nadoknade - mogu samo sebe da okrive. Istina, ako u Seriji A zaista i ostave Juve iza sebe, brzo će se zaboraviti ovaj neuspeh. Ali ako Stara dama odbije da im preda krunu silno će da boli.

Za razliku od Napulja, euforija u Rimu. Ponadali su se u Bukureštu posle 1:0 na domaćem terenu, Điđi Bekali se šepurio kao paun, na sav glas pričao kako FCSB ima kvalitet za najviši plasman, ali mu je večeras realnost opalila šamarčinu od koje će mu obraz dugo brideti. Toliko samouvereni su bili u Rimu da Simone Inzagi nije ni morao da u igru uvodi Sergeja Milinkovića Savića. Ćiro Imobile je nastavio da teroriše protivničke odbrane i het-trikom utabao Laciju put do pobede od 5:1.

Imobile je tako postao prvi Italijan koji je u Evropi postigao het-trik još od Luke Tonija 2007. godine. I prvi Italijan koji je postigao het-trik u Ligi Evrope. Ove sezone 31 utakmica za Imobilea i verovali ili ne - 31 gol!

Zaostatak iz prvog meča kod kuće je na uverljiv način sa kamatom naplatio i Zenit, pošto se Seltik Brendana Rodžersa smrzao na minus 15 u Sankt Peterburgu, dok je Branislav Ivanović izašao baš zazgrejan za ideju da na 34. rođendan podseti ostrvsku javnost kakav je igrač. Gol i asistencija srpskog reprezentativca i komfornih 3:0 za ruskog predstavnika. Gol ste već mogli da vidite OVDE, a evo i kako je Ivanović kao na tacni poslužio Aleksandra Kokorina za konačnih 3:0.

Apsolutno nikakve drame nije bilo ni u Madridu, pošto je posle 4:1 u Dansko Kevin Gameiro već u sedmom minutu Kopenhagenu jasno poručio da Atletiko neće dozvoliti nikakvo iznenađenje - 1:0 na Vanda Metropolitano stadionu. Jorgandžije su snagu pokazale i posle ispadanja Napolija ostaju, uz Arsenal, glavni favorit za osvajanje pehara.

Rutinski posao i za Lion, koji je nakon 3:1 kod kuće mirno priveo posao kraju na gostovanju kod Viljareala na Madrigalu - 0:0. U Lisabonu, Sporting je uz rani gol Basa Dosta i još dva gola Bruna Fernadeša osigurao 3:1 iz Kazahstana i tek pred kraj dozvolio Astani da se časno oprosti od Evrope - 3:3.

LIGA EVROPE - 1/16 FINALA - REVANŠ MEČEVI:

Sreda:

CSKA Moskva - Crvena zvezda 1:0 (1:0) - prvi meč 0:0
/Džagoev 45/

Četvrtak:

Lokomotiva - Nica 1:0 (1:0) - prvi meč 3:2
/Denisov 30/

Atletiko Madrid - Kopenhagen 1:0 (1:0) - prvi meč 4:1
/Gameiro 7/

Dinamo Kijev - AEK 0:0 - prvi meč 1:1

Lacio - FCSB 5:1 (3:0) - prvi meč 0:1
/Imobile 7, 43, 71, Bastos 25, Anderson 51 - Gnohere 82/

Plzenj - Partizan 2:0 (0:0) - prvi meč 1:1
/Krmenčik 67, Čermak 94/

Lajpcig - Napoli 0:2 (0:1) - prvi meč 3:1
/Zjelinski 32, Insinje 82/

Sporting - Astana 3:3 (1:1) - prvi meč 3:1
/Dost 3, Fernandes 53, 63 - Tomasov 37, Tvumasi 80, Šomko 90/

Viljareal - Olimpik Lion 0:0 - prvi meč 1:3

Zenit - Seltik 3:0 (2:0) - prvi meč 0:1
/Ivanović 7, Kuzjajev 27, Kokorin 61/

-od 21:05-

Milan - Ludogorec - prva utakmica 3:0
Arsenal - Ostersund - prva utakmica 3:0
Atalanta - Dortmund - prva utakmica 2:3
Bilbao - Spartak Moskva - prva utakmica 1:3
Braga - Marsej - prva utakmica 0:3
Salzburg - Sosjedad - prva utakmica 2:2

Izvor: mozzartsport/mondo.ba

Komentari / 0

Ostavite komentar