EP do 18: Prvi poraz ''Zmajića'', novi trijumf ''Orlića''!

Prvi poraz "zmajića" na Eurobasketu! Letonija prejaka za juniore Bosne i Hercegovine.  Juniori  Srbije od -14 do druge pobede na U18 EP! Juniori Srbije završili su prvu fazu U18 Evropskog prvenstva u Slovačkoj sa skorom od dve pobede i jednog poraza.

Košarka 01.08.2017 | 17:15
EP do 18: Prvi poraz ''Zmajića'', novi trijumf ''Orlića''!
Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela nastaviti sa sjajnim izdanjima na Eurobasketu u Slovačkoj.

Košarkaši BiH do 18 godina doživjeli su prvi poraz na EP, i to od Letonije.

LETONIJA - BIH 79:74 (26:20, 22:28, 13:13, 18:13)

U prve tri četvrtine viđena je poprilično izjednačena utakmica. Letonci su bolje otvorili susret i prvih 10 minuta riješili su svoju korist sa šest poena prednosti, ali su "zmajići" u drugoj četvrtini uzvratili istom mjerom, pa se na odmor otišlo s rezultatom 48:48.

Nakon egala u trećem periodu, selekcija Letonije u odlučujućih 10 minuta ušla je bolje i tako stigla do druge pobjede na prvenstvu Starog kontinenta.

Bh. tim predvodio je Sani Čampara sa 16 poena, od čega je 13 ubacio u prvom poluvremenu. Stefan Adžić sakupio je 12 poena i sedam uhvaćenih lopti. U pobjedničkoj ekipi prednjačio je Francis Lacis sa 18 poena, uz perfektan šut iz igre (7/7), dok je Niks Visnevics bio blizu dabl-dabl učinka, sa devet poena i čak 13 skokova.

Podsjetimo, BiH je u prva dva kola grupe D savladala aktuelnog evropskog šampiona Francusku 66:65, a zatim i domaćina EP Slovačku 73:68.

Na početku nokaut faze, tačnije u osmini finala u srijedu, BiH će igrati protiv trećeplasirane ili četvrtoplasirane ekipe iz grupe C, u kojoj su Grčka, Finska, Litvanija i Slovenija.

Juniori Srbije završili su prvu fazu U18 Evropskog prvenstva u Slovačkoj sa skorom od dve pobede i jednog poraza.

Izabranici selektora Vlade Jovanovića u okviru trećeg kola Grupe B savladali Ukrajinu 72:63 posle preokreta nakon 14 poena zaostatka.

Najefikasniji je bio Uskoković sa 16 poena, dok su po 13 ubacili Matić i Pecarski. Ukrajinu je predvodio Sanon sa 22 poena.

Reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto u grupi pa će joj protivnik u 1/8 finala biće joj trećeplasirana selekcija iz Grupe A u kojoj se poredak neće znati do završetka svih utakmica trećeg kola .

Koliko se igralo tvrdo i agresivno na startu meča, sa mnogo grešaka na obe strane, najbolje govori rezultat posle prvih pet minuta igre – 6:5. Usledio krizni period u kome naš mladi tim nije uspevao da poentira, što su Ukrajinci kaznili serijom 9:0 kojom su preokrenuli rezultat.

Ipak, u samom finišu prve četvrtine Danilo Petrović i Stefan Momirov su uspeli da smanje zaostatak – 14:16. Trojkama Alekse Matića i Alekse Uskokovića Srbija je počela drugu deonicu i ponovo došla u vođstvo – 22:19.

Međutim, rival je ekspresno uzvratio serijom 7:0. Srpski juniori nikako nisu uspevali da pronađu željeni ritam u prvih 20 minuta, suviše su grešili (15 izgubljenih lopti), što je agresivni ukrajinski tim umeo da iskoristi i posle prvog poluvremena stekne dvocifrenu prednost – 44:32.

Razigrao se Marko Pecarski na početku drugog poluvremena što je Srbiji posle trojke Momirova omogućilo da prepolovi zaostatak 52:46 (26. minut). Srpski reprezentativci su ubrazli igru u nastavku duela, pojačali intenzitet u odbrani, dosta manje grešili, dominiralu skoku, tako da su uspeli da do kraja treće četvrtine dođu do izjednačenja rezultata – 52:52.

Selekcija Ukrajine je ipak uspela da se konsoliduje i ponovo uspostavi ravnotežu na terenu. Usledila je rezultatska klackalica, a poslednje izjednačenje zbilo se u 38. minutu – 63:63. Usledio je sjajan finiš srpskog tima i furiozna serija od 9:0. Najpre je kapiten Uskoković bio polovično uspešan sa linije slobodnih bacanja.

Usledila je uspešna akcija Pecarskog, a posle trojke Nikole Miškovića sve je bilo rešeno. Izabranici selektora Jovanovića su poveli sa 69:63 i rutinski priveli meč kraju za konačnih 72:63.

Izvor: mondo.ba/B92

Komentari / 0

Ostavite komentar