Bojo obradovao Petričeviće

Porodica Petričević iz Istočnog Starog Grada nedavno je u požaru izgubila sve što su decenijama strvarali. Zahvaljujući pomoći opštine za manje od 24 časa dobili su novu potpuno opremljenu kuću u kojoj mogu da nastave život, javio je dopisnik BN televizije.

Republika Srpska 24.07.2017 | 21:13
Bojo obradovao Petričeviće
Porodična kuća Mladena Petričevića u zaseoku Crni Vrh zbog neispravnih instalacija izgorjela je do temelja. Mladen se našao pod vedrim nebom sa suprugom, jednoipogodišnjim djetetom i starom majkom. Opština Istočni Stari Grad pružila je pomoć i smjestila Petričeviće i kuću koja je u vlasništvu te lokalne zajednice.

„Opština i načelnik Bojo Gašanović odmah su priskočili u pomoć. Kupili su sve što treba za kuću, nove stvari, priključili vodu i struju. Osposobili su kući za jedan dan kako bi mogli odmah da uselimo'', kaže Mladen Petričević i dodaje da bi ostao na ulici sa porodicom da nije bilo opštine i načelnika.

Mladen je trenutno sam kod kuće, jer je mu je supruga u bolnici sa bolesnim djetetom, a i majka je na bolničkom liječenju. Ipak, kada izađu iz bolnice imaće gdje da se vrate.

Kuća i hiljadu kvadrata okućnice koje je opština Istočni Stari Grad kupila prije nekoliko godina mogla bi da postane trajni dom Petričevića.

"Naša namjera je bila da pomognemo čovjeku koji je sve izgubio, a ima malo dijete i bolesnog roditelja. Želimo da on ostane ovdje i zato tražimo zakonsko rješenje kako bismo mu ovu kuću i zemljište dali na trajno korišćenje", kaže načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović.

Gašanović ističe da se sada pokazalo kako je bila ispravna odluka da opština kupi kuću koja je bila napuštena. "Ovo iskustvo nam je pokazalo da moramo da budemo uvijek spremni. Predložiću da opština u narednom periodu kupi još nekoliko napuštenih kuća koje će biti na raspolaganju ne samo u ovakvim tragedijama. Naša je namjera da im damo objekte i zemlju na korišćenje i da im ponudimo posao u lokalnim preduzećima kako bi što više ljudi zadržali na ovim rubnim područjima Republike Srpske“, ističe Gašanović.

Požar koji je zadesio Petričeviće uništio je celokupnu imovinu. Da bi se spriječile veće tragedije, opština je još prije dvije godine donijela odluku o izgradnji Vatrogasnog doma na Hreši. Ove godine konačno su dobili odobrenje da se kreditno zaduže i do kraja godine trebao bi da bude izgrađen Vatrogasni dom sa pet zaposlenih vatrogasaca.

U planu je i izgradnja Vatrogasnog doma i isturenog odjeljenja stanice policije na lokalitetu Brus.

BN televizija

Komentari / 13

Ostavite komentar
Name

sinisa

24.07.2017 19:17

Zasto sad ne komentarisete znate samo da pljujete a kad neko uradi nesta dobro onda svi cute!Bravo brate Bojo pozdrav iz Banjaluke.

ODGOVORITE
Name

učo

24.07.2017 19:40

Kupovina napuštenih kuća i seoskih imanja je već poznat metod rješavanja socijalnih potreba,kao i potreba mladih bračnih parova koji nemaju riješeno stambeno pitanje u npr.Austriji ,Srbiji...itd.Nedostaju nam inicijative i akcije kada su u pitanju konkretne društvene potrebe!

Name

Abdul Rahman Al Zaidi

25.07.2017 07:09

Bojo brat najveca !!

Name

MACA

24.07.2017 19:44

Svaka čast načelniče! Primjerom pokazuješ kako se treba odnosti načelnik prema gradjanima. Živ i zdrav bio!

ODGOVORITE
Name

Gojko

24.07.2017 21:50

Ma nema vakog niđe na svijet

Name

Suvara

24.07.2017 19:51

Pozdrav za Boju, čekamo ga na Tunjicama.

ODGOVORITE
Name

Ratko Dabić

24.07.2017 21:16

Nemoj da si takav i tebe je Bojo darivo.

Name

Arap

24.07.2017 20:53

Jel ovo onaj sto srpsku zemlju prodaje arapima.

ODGOVORITE
Name

Sehovic

25.07.2017 07:07

To je taj !!

Name

Objektivan

24.07.2017 22:05

Sledeci projekat nacelnika Boje je Trebevic na vodi u koperaciji sa arapskim investitorima

ODGOVORITE
Name

Lola

25.07.2017 05:55

Imal' cura na svijetu koja, a da ne zna Gašanović Boja...

ODGOVORITE
Name

slucajni prolaznik

25.07.2017 19:30

Nije samo njih obradovao,vec i ljubavnicu pre neki dan u hotelu Evropa u Sarajevu.

ODGOVORITE
Name

Лија

26.07.2017 07:54

Све пхвале за хуман гест г-дина Гашановића. Ипак је он све учинио да спаси унесрећену породицу, али не својим већ народним парама. Можда и оним парама које је узео незаконитом експлоатацијом јаловине у мајдану Доњи Булози. Ко ће га знати??? Ту је врли савјетник Малко, који је од раније познат по вјештинама заобилажења закона. У сваком случају, једино што вријеси помена, је то да се једна унесрећена породица спасила.

ODGOVORITE